czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > „Kolorowa Aleja": zielony

„Kolorowa Aleja": zielony

„Kolorowa Aleja": zielony
Data publikacji: 2017-04-21 06:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:21
Wywietleń: 735 243239

Będzie kwiatowe corso, bogata oferta świeżych i ekologicznych produktów, mnóstwo okazji do zabawy nie tylko dla najmłodszych, a do tego pyszności do smakowania: od gofrów i cukrowej waty, przez pączki i kręcone ziemniaki, po węgierskie langosze. To i jeszcze więcej podczas weekendu „Kolorowej Alei" (22-23 bm.). Tym razem w odsłonie pn. „Miasto - Ogród" i na zamkniętych dla ruchu dwóch odcinkach pl. Żołnierza Polskiego.

Green Market (dawna aleja kwiatowa) i Eco Market (w cieniu tzw. pomnika bez gwiazdy) - w tych dwóch strefach będzie przebiegał cykl imprez najbliższej edycji„Kolorowej Alei".
W pierwszej z nich stanie 30 stoisk ze wszystkim co zielone do domu, ogrodu i na balkon. W ofercie wystawców znajdą się: kwiaty cięte i doniczkowe, świeże zioła, byliny, trawy, krzewy, sadzonki roślin, sprzęt ogrodniczy, nawozy oraz mała architektura ogrodowa.

- W tej strefie odbywać się będą również warsztaty i animacje, czyli m.in. tworzenie wiosennych kompozycji kwiatowych, warsztaty malarskie dla dzieci i dorosłych, pokazy florystyczne, rzeźbienie w drewnie i malowanie dziecięcych buzi - zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy spółki Żegluga Szczecińska, które wraz z magistratem współorganizują wydarzenia „Kolorowej Alei". - Nie zabraknie znanej akcji pn. „Kwiat za grat", czyli wymiany starych i zużytych elektrośmieci na sadzonki begonii.

Natomiast w strefie Eco Market pl. Żołnierza Polskiego staną drewniane stoiska z ofertą tradycyjnych, naturalnych i ekologicznych produktów. Mają być świeże i o wysokim standardzie jakości.

- Podczas dwóch dni trwania wydarzenia odwiedzający „Miasto - Ogród" będą mogli wybierać i kupować m.in. miody, świece z naturalnego wosku, tradycyjne piwa, wędliny, chleby, sery, kwas chlebowy, obwarzanki tomaszowskie, herbaty, ciasta wegańskie, produkty bezglutenowe, nalewki, ryby wędzone, ekologiczną kawę - zachęca rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. - Także: naturalne wyroby z łuską gryczaną i z gorczycą, lampiony, wianki, dekoracje z wikliny, miniaturowe lasy w szkle, a nawet kosmetyki naturalne.
Kiermasze, pokazy, animacje i warsztaty „Miasta - Ogrodu" będą czynne w sobotę (22 bm.) w godz. 10-18, a w niedzielę (23 bm.) - krócej, bo do godz. 17. Cały program wydarzenia jest dostępny na stronie: kolorowaaleja.pl. ©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

„Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony „Kolorowa Aleja": zielony

Komentarze

Pytanie brzmi
Czyli w niedzielę po 17 pawilony zostaną zdemontowane?
2017-04-21 11:04:52
Rybak
Tak powinno być tam na stałe. Czy warto było wydawać grubą kasę aby aleja opustoszała?? Za mniej można było postawić budki, nawet ogrzewane na zimę a ludzie by tam przychodzili.
2017-04-21 09:52:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy