Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kołobrzeżanie nie chcą odpracować długów

Data publikacji: 07 września 2020 r. 15:45
Ostatnia aktualizacja: 08 września 2020 r. 11:51
Kołobrzeżanie nie chcą odpracować długów
 

Wbrew nadziejom twórców pomysłu kołobrzeżanie nie kwapią się z odpracowywaniem swoich długów czynszowych. Mowa o miejskim programie wprowadzonym w czerwcu, który umożliwia odpracowywanie zaległości, jakie powstały z tytułu niesystematycznego wnoszenia opłat za mieszkania komunalne.

Urzędnicy, którzy byli przekonani, że pomysł wypali, mają teraz niewyraźne miny. Do tej pory zgłosiły się tylko dwie osoby, które chcą odpracować swoje zaległości. Nie ubyło za to podań o całkowite umorzenie długów lub rozłożenie ich na raty. Magistrat nie jest jednak skory do tego, by rezygnować ze swoich wierzytelności.

Jeśli chodzi o osoby starsze lub schorowane, to ich długi czynszowe odpracować mogą członkowie rodziny albo niespokrewnieni wolontariusze. Każda z tych osób musi być jednak pełnoletnia. Wymagane jest oczywiście złożenie odpowiednich dokumentów, które są do pobrania ze strony internetowej odpracujdlug.pl.

Jakie zadania powierzane mogą być dłużnikom lub wskazanym przez nich osobom? Zarówno o charakterze fizycznym, jak i – w szczególnych przypadkach – biurowym. Za wykonaną pracę dłużnicy nie mogą otrzymywać wynagrodzenia do ręki. Jest ono rozliczane z administratorami mieszkań według stawki godzinowej, która wynosi 20 zł.

Kołobrzeżanie zajmujący mieszkania komunalne winni są miastu 5 mln zł. Tak zwanych dużych dłużników, którzy z czynszami zalegają latami, jest 150. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zdziwko
2020-09-08 11:47:20
A po co odpracowywać ? A od czego program Darmocha Plus ?
gh
2020-09-08 08:25:57
Kolejny rząd i kolejny sejm nic nie robią w sprawie zwiększenia praw właścicieli. Jeśli nie grozi eksmisja na bruk, a lokali socjalnych brak to dłużnicy maja w d...e swoje zadłużenie. Ciekawe jak długo socjalistyczne prawo będzie chronić złodziei żyjących na koszt społeczeństwa (również czytającego, jak i piszącego ten komentarz).
Odpracowanie
2020-09-07 17:18:43
Dlaczego mają odpracowywać jak wg nich to wystarczy że głosują na PiS i dlateho nic nie muszą więcej robic
Edmund
2020-09-07 15:55:48
Tych którzy nie chcą odpracowywać i nie mają przeciwskazań zdrowotnych to kierować do lokali o obniżonym standardzie poza miastem.W przypadkach socjalnych i losowych opłatę powinno się wnosić przez organy socjalne. stawka 20 zł za godzinę nie jest zła

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA