wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kołobrzeg na rowerze

Kołobrzeg na rowerze

Kołobrzeg na rowerze
Data publikacji: 2015-09-15 11:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 1596 20590

Kołobrzeg będzie ostatnim miejscem, które w tym sezonie odwiedzą uczestnicy cyklu „Rowerowe podróże, małe i duże". Wyjazd już w najbliższy czwartek.

PRZEZ ostatnie trzy miesiące rowerowe wycieczki organizowane przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów odbywały się w Szczecinie. Uczestnicy zwiedzili m.in. Pogodno, Cmentarz Centralny, szczecińskie stadiony, Łasztownię i okolice portu. Przejazdom towarzyszyły opowieści na temat historii odwiedzanych miejsc. Tym razem „Rowerowe podróże, małe i duże" będą wyprawą wyjazdową, a jej cel to Kołobrzeg. Wycieczka zostanie połączona z trwającym w tym czasie Międzynarodowym Forum Ekologicznym. - - Mamy nadzieję, że naszych stałych bywalców nie zrazi ten dystans. Tym razem wycieczka jest bezpłatna. Dla osób, które wcześniej zgłosiły chęć wypożyczenia rowerów na czas trwania przejazdu będą one również udostępnione bezpłatnie - mówi Jarosław Łojko z STC.

Przejazd się rozpocznie w czwartek o godz. 10 przy hotelu Aguarius (ul. Kasprowicza 24, Kołobrzeg). Uczestnicy poznają miasto, które niegdyś było znaczącą pruską twierdzą. Zobaczą m.in. ciekawe fortyfikacje z XIX wieku, imponującą kolekcję ciężkiego sprzętu wojskowego na świeżym powietrzu i port jachtowy w dawnym forcie, zwiedzą starówkę. Nie zabraknie też oczywiście okazji nawdychania się świeżego morskiego powietrza, ze szczytu tutejszej latarni morskiej. Aby wziąć udział w wyprawie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.rowerowepodroze.eu.

(szymw)

 Fot. Artur BAKAJ

Komentarze

Pedałowy Szczecin
Przypominamy, że nie wolno brać więcej niż zgrzewki (24sztuki 0,5l) piwa na jednego uczestnika.
2015-09-15 09:44:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie