Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kolizja z udziałem trzech aut. Dachowało auto

Data publikacji: 09 kwietnia 2019 r. 18:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Kolizja z udziałem trzech aut. Dachowało auto
 

We wtorek (9 kwietnia) po południu doszło do zderzenia samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie. W kolizji uczestniczyły trzy pojazdy. Nikt nie ucierpiał.

Zdarzenie wyglądało groźnie, jeden z samochodów dachował. Na szczęście, obyło się bez ofiar.

Przejazd przez skrzyżowanie jest utrudniony.

(isz)

Fot. Facebook/Suszą!Szczecin 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do kierowca
2019-04-10 08:42:15
Wszystko zgoda, światła na tym skrzyżowaniu są skopane. Ale moim zdaniem problem jest prostszy niż się wydaje. Jadąc ul. Boh. Warszawy w kierunku Mickiewicza i skręcając w lewo w Jagiellońską w stronę stadionu Pogoni skręcającemu kierowcy widok ograniczają dwie piękne szafki od automatyki sterowania ruchem oraz dwa słupy jeden trakcyjny drugi od sygnalizacji świetlnej. Całości dopełnia płotek przy przystanku. Wszystkie te elementy powodują, że żeby sprawdzić czy nie nadjeżdża jakiś samochód od strony ul. Mickiewicza trzeba znacznie się wysunąć. Proszę zauważyć, że do wypadków dochodzi zazwyczaj na pasie w kierunku Turzynu.
Pieszy
2019-04-10 08:39:31
Warto dodać, że światła dla pieszych na przejściu przez Bohaterów Warszawy od strony Turzyna są tak ustawione, że nawet idąc szybkim krokiem nie zdążymy przejść spokojnie, a wysepka niewielka i wielu zamiast spotkać się na niej z tramwajem, woli przejść na czerwonym.
Kierowca
2019-04-09 23:09:38
Na tym skrzyżowaniu dochodzi często do wypadków z uwagi ma nieprawidłowe ustawienie sygnalizatorów. Sygnalizacja ma trzy fazy: Faza 1. Zielone światło dla pojazdów wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. Faza 2. Zielone światło dla pojazdów i tramwajów wzdłuż al. Bohaterów Warszawy w obydwu kierunkach. Faza 3. Zielone światło dla pojazdów wzdłuż al.Bohaterów Warszawy w kierunku Turzyna, zielone światło dla tramwajów skręcających z ul.Jagiellońskiej w Boh. Warszawy oraz z Boh. Warszawy w ul.jagiellońska.W tej fazie zapala się zielona strzałka dla samochodów skręcających z ul.Jagiellońskiej w Boh. Warszawy w kierunku Pogodna.I tu jest sedno problemu: na ul.Jagiellońskiej są dwa pasy ruchu: prawy tylko do skrętu w kier. Pogodna, środkowy do jazdy na wprost i do skrętu w kierunku Turzyna. Ala jest jeden sygnalizator. Gdy na prawym pasie stoi wysoki samochód, np. dostawczak zasłania sygnalizator kierowcy samochodu stojącemu na środkowym pasie. Samochód na prawym pasie dostaje zieloną strzałkę do skrętu w prawo rusza. W tym momencie kierowca na pasie środkowym myśli, że dla niego również zapaliło się światło zielona i rusza. Ale pojazdy jadące al.Bohaterów Warszawy w kierunku Turzynu mają drogę wolną - zielone światła.I w tej sytuacji dochodzi do kolizji. Kolizje i wypadki są tu regularne, minimum raz w miesiącu. ZDiTM powinien tę sygnalizację natychmiast przebudować dotrawiając dodatkowy sygnalizator lub zmienić organizację ruchu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA