Sobota, 23 września 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Kolejowy rekord ze Szczecina [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 09 września 2023 r. 14:48
Ostatnia aktualizacja: 09 września 2023 r. 22:00
Kolejowy rekord ze Szczecina
Fot. Ryszard PAKIESER  

W planach było ustanowienie rekordu i udało się. Weekend upływa w Szczecinie pod znakiem kolejowych makiet - w Galerii Handlowej "Turzyn" zorganizowano X Wystawę Makiet Kolejowych. Wspólnie z Zachodniopomorskim Klubem Miłośników Kolei i szczecińskim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji udało się zrealizować cel: rekord Polski w kategorii najdłuższej makiety modułowej! od soboty wynosi 455 metrów i 60 cm, co zostało już oficjalnie potwierdzone przez Biuro Rekordów.

Wystawę zorganizowano na 1. poziomie parkingu. Oprócz kolejowych makiet, po której kursują zarówno pociągi współczesne, jak i z dawnych lat, miłośnicy kolei mogą się zaopatrzyć w zestawy kolejek, pojedyncze wagony czy lokomotywy, a także koszulki i gadżety z kolejowymi motywami.

Wystawa w sobotę będzie czynna do godz. 20, a w niedzielę w godz. 11-17. ©℗

ToT

Realizacja filmu: Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

🙂
2023-09-10 22:35:40
Ze składnicy harcerskiej to mało osób miało całe makiety, wybór malutki i wysokie ceny. W składnicy na pl. Żołnierza były listewki do latawców, sprawności do naszycia i husty. Buty z myśliwskiego lub wojskowe, spodnie z innych sklepów, kangorki po przodkach, tak samo menażki. W składnicy był tak samo mały wybór jak w sportowych sklepach: spodenki czerwone lub niebieskie i jeden model brzydkich butów, no i lotki do badmintona i piłeczki pingpongowe. Kolejki ludzie przywozili z NRD.
GB
2023-09-10 22:26:54
Piękna wystawa. Wspaniałe wydarzenie. Dla mnie sentymentalna podróż do dzieciństwa kiedy to rozkładaliśmy z tatą zestaw piko ze składnicy harcerskiej.
Wawa
2023-09-09 20:40:27
Wszystko pięknie, byłam i okazuje się ,że organizatorzy nie zadbali o oświetlenie i odpowiednią ilość podłączeń do prądu. W związku z tym ponad połowa makiet nie działała. Organizując tak piękną imprezę należy zadbać o pełny komfort wystawców i oglądających. Przykro.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA