niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejomania w Kaskadzie!

Kolejomania w Kaskadzie! [GALERIA, FILM]

Kolejomania w Kaskadzie!
Data publikacji: 2016-05-20 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2013 134565

W szczecińskiej Galerii Kaskada pełną parą ruszyła wystawa interaktywnych eksponatów związanych z kolejnictwem. Ruchome modele, wyjątkowe makiety, weekendowe warsztaty i konkursy z nagrodami – to wszystko czeka na przybyłych!

Pociągi będą zatrzymywały się w Galerii Kaskada do 29 maja. W tym czasie odwiedzający centrum handlowe będą mogli podziwiać modele i eksponaty muzealne związane z kolejnictwem. Szczególną atrakcją jest kolejka jeżdżąca po makiecie odzwierciedlającej zielony ogród o wielkości ok. 6x4 m. Oprócz składu LCE, na torach pojawi się Tomek – słynny bohater bajkowy. Niewątpliwie ciekawą ekspozycją dla zwiedzających będą modele kolejowe z kolekcji Euro 2012. Wszystko zostanie dopełnione muzealnymi eksponatami: kolejowymi lampami, starymi biletami, mundurami kolejowymi oraz wieloma innymi ciekawostkami.

W weekend zaplanowane są również dodatkowe atrakcje. W najbliższą sobotę i niedzielę (21-22 maja) odwiedzający centrum będą mogli podziwiać makietę nocną umieszczoną w specjalnym namiocie. Podświetlane elementy, takie jak domy czy samochody, stworzą niezwykłą atmosferę dla zwiedzających. Młodzież i dorośli będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów modelarskich. Nie zabraknie także kolejowego placu zabaw dla najmłodszych oraz konkursów z nagrodami. (p)


Fot. i film: Paulina Sikora

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ AUTORSTWA ROBERTA STACHNIKA

Kolejomania w Kaskadzie! Kolejomania w Kaskadzie! Kolejomania w Kaskadzie! Kolejomania w Kaskadzie! Kolejomania w Kaskadzie!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie