Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kolejomania w Kaskadzie! [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 20 maja 2016 r. 14:43
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Kolejomania w Kaskadzie!
 

W szczecińskiej Galerii Kaskada pełną parą ruszyła wystawa interaktywnych eksponatów związanych z kolejnictwem. Ruchome modele, wyjątkowe makiety, weekendowe warsztaty i konkursy z nagrodami – to wszystko czeka na przybyłych!

Pociągi będą zatrzymywały się w Galerii Kaskada do 29 maja. W tym czasie odwiedzający centrum handlowe będą mogli podziwiać modele i eksponaty muzealne związane z kolejnictwem. Szczególną atrakcją jest kolejka jeżdżąca po makiecie odzwierciedlającej zielony ogród o wielkości ok. 6x4 m. Oprócz składu LCE, na torach pojawi się Tomek – słynny bohater bajkowy. Niewątpliwie ciekawą ekspozycją dla zwiedzających będą modele kolejowe z kolekcji Euro 2012. Wszystko zostanie dopełnione muzealnymi eksponatami: kolejowymi lampami, starymi biletami, mundurami kolejowymi oraz wieloma innymi ciekawostkami.

W weekend zaplanowane są również dodatkowe atrakcje. W najbliższą sobotę i niedzielę (21-22 maja) odwiedzający centrum będą mogli podziwiać makietę nocną umieszczoną w specjalnym namiocie. Podświetlane elementy, takie jak domy czy samochody, stworzą niezwykłą atmosferę dla zwiedzających. Młodzież i dorośli będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów modelarskich. Nie zabraknie także kolejowego placu zabaw dla najmłodszych oraz konkursów z nagrodami. (p)


Fot. i film: Paulina Sikora

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ AUTORSTWA ROBERTA STACHNIKA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA