niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie

Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie

Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie
Data publikacji: 2016-01-11 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3514 94792

Kolejna szczecińska firma zdecydowała się nie tylko na postawienie, ale i prowadzenie hotelu. Po rodzinnej spółce STr Shipping and Trading, która na Podzamczu prowadzi czterogwiazdkowy „Zamek Centrum", za hotelarstwo wziął się Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych J. Rosiek&D. Sobczyński. Na potężnym schronie przy ul. Druckiego-Lubeckiego stawia - planowany na trzygwiazdkowy - „Vulcan".

Działająca od 25 lat szczecińska firma J. Rosiek & D. Sobczyński zagospodarowała m.in. plac Jakuba Wujka i skwer Janiny Szczerskiej w Szczecinie, aleję Żeglarzy w Nowym Warpnie. Obecnie specjalizujący się w robotach budowlanych i usługach sprzętowych zakład wziął się za hotelarstwo. Na swoim - kupionym przed laty od syndyka upadłej stoczni - terenie, na którym ma swoją siedzibę, od lata zeszłego roku wznosi hotel „Vulcan". Nazwa nie została wybrana przypadkowo. Ma przypominać o historii tego miejsca: niemieckiej stoczni, która tak się właśnie nazywała, oraz pobliskiej pochylni „Wulkan", należącej obecnie do Szczecińskiego Parku Przemysłowego - sąsiada inwestora.

- Na zainwestowanie w hotel zdecydowaliśmy się po przeprowadzeniu badań wśród działających w Szczecińskim Parku Przemysłowym firm - mówi Jan Rosiek. - Przyznawały, że mają kłopot z noclegami dla swoich kontrahentów. Uznaliśmy więc, że nie tylko im to ułatwimy, ale i wzbogacimy tę część miasta.

Fundamentem wznoszonego od lata 2015 roku hotelu jest… schron z czasów II wojny światowej. Ten dwukondygnacyjny obiekt ma strop o grubości 1,8 metra i 3-metrowe ściany.

- W schronie planujemy urządzić minimuzeum, przypominające nie tylko o jego dawnej funkcji, ale historii stoczni szczecińskiej, oraz małe spa z odnową - informuje przedsiębiorca. - Natomiast na parterze hotelu ma być restauracja, sale konferencyjne i niezbędne w nim usługi. A na trzech piętrach 107 pokoi, w tym od 6 do 8 apartamentów. Chcemy też urządzić dwie kaplice - jedną ekumeniczną, drugą zaś katolicką - proboszcz parafii św. Mikołaja już nam obiecał do niej obraz.

Zgodnie z umową z bankiem kredytującym inwestycję, ma być ona gotowa do końca października.

- Mamy jednak ambitny plan, żeby hotel otworzyć w lipcu, sierpniu - dodaje Jan Rosiek. - Może nam się to uda, choć najbardziej przy takich budynkach wykańcza… wykończeniówka.

Szykowanym na trzygwiazdkowy hotelem ma zarządzać samodzielnie i rodzinnie firma J. Rosiek&D. Sobczyński.
(mag)

Na zdjęciu: „Vulcan" będzie miał ciekawy kształt, bo powstaje na łuku ulicy Druckiego-Lubeckiego (wizualizacja poniżej)

Fot. Ryszard Pakieser

Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie

Komentarze

Vulkan
Pięknieje następny zakątek naszego miasta ,ale jak zwykle dojazd ul, Druckiego-Lubeckiego, chodniki których nie ma i całe okolice to strach jechać i nie oglądać się na boki
2016-01-12 10:07:00
ckm
w tym miejscu to chyba będzie hotel robotniczy.
2016-01-11 20:15:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie