środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie

Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie

Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie
Data publikacji: 2016-01-11 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 3161 94792

Kolejna szczecińska firma zdecydowała się nie tylko na postawienie, ale i prowadzenie hotelu. Po rodzinnej spółce STr Shipping and Trading, która na Podzamczu prowadzi czterogwiazdkowy „Zamek Centrum", za hotelarstwo wziął się Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych J. Rosiek&D. Sobczyński. Na potężnym schronie przy ul. Druckiego-Lubeckiego stawia - planowany na trzygwiazdkowy - „Vulcan".

Działająca od 25 lat szczecińska firma J. Rosiek & D. Sobczyński zagospodarowała m.in. plac Jakuba Wujka i skwer Janiny Szczerskiej w Szczecinie, aleję Żeglarzy w Nowym Warpnie. Obecnie specjalizujący się w robotach budowlanych i usługach sprzętowych zakład wziął się za hotelarstwo. Na swoim - kupionym przed laty od syndyka upadłej stoczni - terenie, na którym ma swoją siedzibę, od lata zeszłego roku wznosi hotel „Vulcan". Nazwa nie została wybrana przypadkowo. Ma przypominać o historii tego miejsca: niemieckiej stoczni, która tak się właśnie nazywała, oraz pobliskiej pochylni „Wulkan", należącej obecnie do Szczecińskiego Parku Przemysłowego - sąsiada inwestora.

- Na zainwestowanie w hotel zdecydowaliśmy się po przeprowadzeniu badań wśród działających w Szczecińskim Parku Przemysłowym firm - mówi Jan Rosiek. - Przyznawały, że mają kłopot z noclegami dla swoich kontrahentów. Uznaliśmy więc, że nie tylko im to ułatwimy, ale i wzbogacimy tę część miasta.

Fundamentem wznoszonego od lata 2015 roku hotelu jest… schron z czasów II wojny światowej. Ten dwukondygnacyjny obiekt ma strop o grubości 1,8 metra i 3-metrowe ściany.

- W schronie planujemy urządzić minimuzeum, przypominające nie tylko o jego dawnej funkcji, ale historii stoczni szczecińskiej, oraz małe spa z odnową - informuje przedsiębiorca. - Natomiast na parterze hotelu ma być restauracja, sale konferencyjne i niezbędne w nim usługi. A na trzech piętrach 107 pokoi, w tym od 6 do 8 apartamentów. Chcemy też urządzić dwie kaplice - jedną ekumeniczną, drugą zaś katolicką - proboszcz parafii św. Mikołaja już nam obiecał do niej obraz.

Zgodnie z umową z bankiem kredytującym inwestycję, ma być ona gotowa do końca października.

- Mamy jednak ambitny plan, żeby hotel otworzyć w lipcu, sierpniu - dodaje Jan Rosiek. - Może nam się to uda, choć najbardziej przy takich budynkach wykańcza… wykończeniówka.

Szykowanym na trzygwiazdkowy hotelem ma zarządzać samodzielnie i rodzinnie firma J. Rosiek&D. Sobczyński.
(mag)

Na zdjęciu: „Vulcan" będzie miał ciekawy kształt, bo powstaje na łuku ulicy Druckiego-Lubeckiego (wizualizacja poniżej)

Fot. Ryszard Pakieser

Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie Kolejny rodzinny hotel - „Vulcan" na schronie

Komentarze

Vulkan
Pięknieje następny zakątek naszego miasta ,ale jak zwykle dojazd ul, Druckiego-Lubeckiego, chodniki których nie ma i całe okolice to strach jechać i nie oglądać się na boki
2016-01-12 10:07:00
ckm
w tym miejscu to chyba będzie hotel robotniczy.
2016-01-11 20:15:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie