środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP

Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP

Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP
Data publikacji: 2020-07-10 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 12:30
Wywietleń: 1106 464161

W piątek Fundacja WOŚP przekazała Samodzielnemu Publicznemu Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "Zdroje" karetkę, która jest darem zbiórki przeprowadzonej podczas 28. Finału WOŚP.

Celem finału było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Karetka neonatologiczna dla szpitala

Szpital „Zdroje” w Szczecinie jest wysokospecjalistyczną placówką realizującą świadczenia w opiece nad matką i dzieckiem, w lecznictwie psychiatrycznym oraz ogólnym. Jest również jedynym szpitalem dziecięcym w województwie zachodniopomorskim oraz największym szpitalem psychiatrycznym w całym regionie. Prowadzi działalność w 4 ośrodkach zlokalizowanych na terenie miasta. Na 29. oddziałach leczonych jest bblisko 30 tysięcy pacjentów rocznie, a liczba udzielanych w ciągu roku porad specjalistycznych wynosi blisko 180 tysięcy.

- Karetka neonatologiczna jest wyjątkowa. Dzięki niej możemy ratować setki najmniejszych pacjentów będących w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Takich jak najmłodszy wcześniak leczony w naszym szpitalu, Liliana, która urodziła się w 22. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 450 g i która natychmiast po porodzie wymagała pilnego transportu ze szpitala z ościennej gminy do naszej placówki - mówił podczas odbioru karetki Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala "Zdroje" w Szczecinie. - Takie maluszki wymagają ekstremalnie doskonałego sprzętu. Dzięki Fundacji WOŚP wreszcie takowy będziemy mieli. Będziemy mogli nadal ratować noworodki w najcięższych stanach, jednak od teraz będziemy to robić wreszcie w doskonałych warunkach i z wykorzystaniem sprzętu z absolutnie najwyższej półki. Ta karetka to Dar Życia i nadzieja. W imieniu całego mojego wspaniałego zespołu specjalistów dziękujemy.

Inkubator transportowy dla niemowlaków

Warta około 880 tys. zł karetka neonatologiczna wyposażona jest w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Wyposażony został m.in. w: inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial; kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical; respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C14; pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą; transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15.

Dodatkowym wyposażeniem jest komplet kół zimowych, ubezpieczenie OC/AC/NNW na 12 miesięcy, bezpłatny pakiet przeglądów na okres 48 miesięcy/160 000 km oraz zabudowa specjalistyczna przedziału medycznego wykonana w firmie W.A.S. Polska Sp. z o. o.

- Kiedy planujemy zakupy, naszym podstawowym kryterium działania zawsze jest dobro pacjentów. Dzięki stałemu kontaktowi ze szpitalami możemy skutecznie odpowiadać na ich potrzeby, kupując sprzęt z najwyższej półki. Tak było również tym razem, kiedy dyrekcja szpitala ze Szczecina zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Wieloletnia współpraca z firmami, które produkują sprzęt medyczny, pozwoliła nam kupić już 5-tą od 2019 roku i 36-tą w historii Fundacji karetkę – karetkę najlepszej jakości, taką, która będzie inwestycją na lata. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy być częścią procesu ratowania życia najmłodszych i mieć realny wpływ na funkcjonowanie polskiej służby zdrowia. Od 28 lat stawiamy sobie za cel zapewnienie najwyższych standardów leczenia i zakup karetki jest kolejnym krokiem w tym kierunku - dodała Lidia Owsiak, dyrektor ds. medycznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

12 urządzeń dla szpitala „Zdroje”

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka szpitala „Zdroje” otrzymał 12 urządzeń, które są wsparciem pracy tego wysokospecjalistycznego oddziału.

- Jednym z nich był System Zarządzania Temperaturą Arctic Sun 5000, który umożliwia prowadzenie hipotermii leczniczej u noworodków oraz przyłóżkowy aparat RTG. Na oddział trafiło także 6 nowoczesnych kardiomonitorów do monitorowania parametrów życiowych u najmniejszych i najmłodszych noworodków oraz 3 inkubatory zamknięte - przypomina Magdalena Knop, rzeczniczka szpitala.

Do tej pory SPS ZOZ „Zdroje” otrzymał od Fundacji WOSP wsparcie w postaci 298 urządzeń o łącznej wartości ponad 9 mln zł.

(KaNa)

Fot. Łukasz Widziszowski

 

Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP Kolejny dar dla szpitala „Zdroje” od WOŚP

Komentarze

Tak trzymać
Brawo Melon Cały i Mrówka Złota, o Dzidzi nie piszę!
2020-07-10 20:35:46
roger
typowa ustawka
2020-07-10 20:11:36
@show komuna...
Jurek na miejsce Szumowskiego będzie taniej i uczciwiej.
2020-07-10 17:39:20
Tak trzymać
Brawo Jurek Owsiak
2020-07-10 16:12:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie