Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejny City Trail - w niedzielę puszcza pełna biegaczy

Data publikacji: 22 grudnia 2019 r. 07:01
Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia 2019 r. 07:01
Kolejny City Trail - w niedzielę puszcza pełna biegaczy
Na cykl City Trail Szczecin 2019/2020 składa się sześć imprez. Każdy bieg odbędzie się na dystansie 5 km. Fot. Krystian Gąciarski  

W niedzielę (22 grudnia) na ścieżkach Puszczy Bukowej odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na ten sezon bieg w ramach przełajowego cyklu City Trail.

Podczas listopadowych zawodów na 5-kilometrowej trasie rywalizowało 747 biegaczy. Najszybszym okazał się Arkadiusz Minko (wynik 17:24). Wśród kobiet najlepszą była Joanna Woźniak (czas 19:24).

Szczecin to jedna z dziesięciu lokalizacji, w których organizowany jest cykl City Trail. Pozostałe to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Zdecydowana większość uczestników biegów to amatorzy i osoby biegające rekreacyjnie, jednak zawody te przyciągają także czołowych polskich biegaczy.

- W ostatnich latach w City Trail nie brakuje zawodników na bardzo wysokim poziomie, co pomaga mi podnosić swój poziom. Aktualnie starty w cyklu są dla mnie kluczowe nie tylko w przygotowaniu do sezonu, ale też w szlifowaniu formy przed docelowymi zawodami. Dzięki temu, że poziom tych biegów jest taki wysoki mogę wykonać trening, jakiego sam nie byłbym w stanie zrobić, mogę też spróbować się z najlepszymi biegaczami w Polsce i zobaczyć, w jakim miejscu jest moja forma – podkreśla Dariusz Boratyński, multimedalista mistrzostw Polski, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej City Trail we Wrocławiu.

W ramach każdej imprezy City Trail z Nationale-Nederlanden odbywają się także zawody dla dzieci i młodzieży, które z roku na rok cieszą się większą popularnością. Na ścieżkach szczecińskiej Puszczy Bukowej regularnie startuje blisko 300 młodych sportowców. Dystanse, jakie pokonują są uzależnione od wieku – najmłodsi biegają 300 m, nieco starsi 600 m, następna kategoria wiekowa to już 1 km, a młodzież pokonuje 2 km.

- Z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności biegu zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Zawody coraz częściej przyciągają całe rodziny. To okazja by o korzyściach płynących z aktywności fizycznej, zbilansowanej diety oraz regularnych badań mówić nie tylko w kontekście dorosłych, ale również najmłodszych Polaków. Mamy nadzieję, że te zdrowe nawyki pozostaną z nimi na lata - mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Na cykl City Trail Szczecin 2019/2020 składa się sześć imprez (20 października, 24 listopada, 22 grudnia, 19 lutego, 23 lutego, 15 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami nad Jeziorem Szmaragdowym w Puszczy Bukowej. Po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.

Harmonogram każdej z imprez City Trail:


• godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (Polana Widok) 


• godz. 9:20-10:30 – biegi City Trail Junior


• godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów


• godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km.

Szczegółowe informacje: www.citytrail.pl

(isz)

Fot. Krystian Gąciarski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA