Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejne żłobki i przedszkola zostaną otwarte

Data publikacji: 13 maja 2020 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2020 r. 08:07
Kolejne żłobki i przedszkola zostaną otwarte
 

Od poniedziałku 18 maja pracę wznowią kolejne żłobki publiczne w Szczecinie oraz niemal wszystkie przedszkola. Do placówek w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, których rodzice nie mają innej możliwości zapewnienia im opieki z uwagi na konieczność powrotu do pracy.

Wyjątkami, które nie zostaną otwarte są filia Przedszkola Publicznego nr 51 oraz budynek Przedszkola Publicznego nr 72 przy ul. Monte Cassino 31. Ich podopieczni zostaną przyjęci do placówek macierzystych. Dodatkowo działalność wznowią również niemalże wszystkie oddziały przedszkolne funkcjonujące w szkołach podstawowych, z wyjątkiem SP nr 10, SP nr 13, SP nr 18, SP nr 24, SP nr 28, SP nr 39, SP nr 54 oraz SP nr 74. Te nie zostaną otwarte z uwagi na brak zgłoszeń rodziców lub trwające prace remontowe.

Od przyszłego tygodnia swoją działalność wznowią również kolejne żłobki publiczne: Żłobek nr 5 przy ul. Kazimierza Królewicza oraz Żłobek nr 9 przy ul. Brytyjskiej. Dodatkowo, z opieki w placówce będą mogły skorzystać również dzieci uczęszczające do grup stworzonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (Żłobek nr 2, nr 3, nr 5, nr 6 oraz nr 7).

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, kolejne szczecińskie żłobki publiczne mają wznowić swoją działalność 25 maja br.

- Otwarcie publicznych żłobków i przedszkoli wymagało przygotowania i wdrożenia najwyższych środków ostrożności, tak by w maksymalnym stopniu zadbać o bezpieczeństwo nie tylko najmłodszych mieszkańców Szczecina, ale również ich rodzin i pracowników poszczególnych jednostek - przekazuje Centrum Informacji Miasta UM Szczecin. - M.in. opracowano specjalne procedury postępowania związane z przyjmowaniem dzieci do żłobków i przedszkoli, ustaleniem zasad dotyczących wyżywienia czy też ograniczeniem liczby dostępnych zabawek. Jednostki zostały doposażone w niezbędne środki ochrony osobistej i odpowiedni sprzęt umożliwiający kontrolowanie stanu zdrowia osób w nich przebywających (termometry bezdotykowe).

Zgodnie z ministerialnymi rekomendacjami, w pierwszej kolejności do placówek przyjmowane są dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, osób realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa oraz pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych. Rządowe wytyczne precyzyjnie określają również liczebność poszczególnych grup. W każdej z nich może przebywać maksymalnie 12 dzieci. To spowoduje to, że może nie udać się zapewnić opieki wszystkim dzieciom.

(isz)

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rodzic
2020-05-14 02:02:39
Tak się zastanawiam po co te całe zabiegi skoro dzieci nie są w stanie i nie umieją trzymać dystansu. Jak 3 Markowi wytłumaczyć, że ma nie zbliżać się do kolegi?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA