sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kolejne szkolenia strażników

Kolejne szkolenia strażników

Kolejne szkolenia strażników
Data publikacji: 2017-12-12 06:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:39
Wywietleń: 644 304739

Czterdziestu strażników miejskich ze Szczecina wzięło udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. To druga edycja projektu pt. „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w województwie zachodniopomorskim.”

- Projekt jest realizowany przez Fundację Zawsze Bezpieczni w ramach zadania publicznego - informuje Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej w Szczecinie. - W jego trakcie doskonalono nabyte już podczas wcześniejszych kilku szkoleń przypominających umiejętności funkcjonariuszy, nie tylko ze straży miejskiej. Głównym celem projektu jest realizacja treningu postępowania z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz treningu postępowania na miejscu wypadku z dużą liczbą poszkodowanych.

Podczas szkolenia uczestnicy brali udział w sesjach treningowych na podstawie przygotowanych scenariuszy oraz trenowali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy i wykonywaniem segregacji medycznej. Każdy z uczestników miał do swojej dyspozycji indywidualne stanowisko szkoleniowe wyposażone w Wirtualny Symulator Medyczny, w skład którego wchodzi zestaw sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem.

- Zastosowana technologia do złudzenia sprawiała wrażenie realnego uczestnictwa w wirtualnym świecie odwzorowującym rzeczywiste zdarzenie - zapewnia Joanna Wojtach.

Udział w szkoleniu był bezpłatny.

ToT

Fot. SM Szczecin

Komentarze

kinia
40!!!!!! Tylu nierobów z pensją srednia 4tys., na utrzymaniu Szczecinian! To skandal!
2017-12-12 11:41:01
nfs
Co to, grają w Need for speed? hah
2017-12-12 07:12:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”