Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kolejne ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie

Data publikacji: 02 kwietnia 2024 r. 14:12
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2024 r. 14:45
Kolejne ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie
Fot. Elżbieta Kubowska  

Szpital Wojewódzki w Koszalinie ograniczył pracę oddziału laryngologii do dni powszednich. Pacjenci, wymagający pomocy medycznej w dni świąteczne i weekendy, będą mogli ją otrzymać w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym - poinformowała we wtorek rzeczniczka szpitala Marzena Sutryk.

Ograniczenie pracy laryngologii koszalińskiego szpitala wojewódzkiego obowiązuje od kwietnia. Sutryk zaznaczyła, że zastosowane rozwiązanie, w którym oddział pracuje od poniedziałku do piątku, a w weekendy i święta pomoc medyczna udzielana jest na SOR, funkcjonuje też w innych szpitalach.

„To - niestety – skutek braku laryngologów, a jednocześnie osiągnięcie przez większość kadry wieku emerytalnego” – podała Sutryk w oświadczeniu skierowanym do mediów, uzasadniając zmianę pracy koszalińskiej laryngologii.

Podkreśliła, że „trwają intensywne poszukiwania laryngologów i prowadzone są rozmowy z zainteresowanymi pracą na oddziale”.

Zdementowała pojawiające się w przestrzeni publicznej informacje o zawieszeniu lub zamknięciu oddziału.

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie w związku z brakiem lekarzy specjalistów nie działają oddziały neurologii, chirurgii naczyniowej i dermatologii.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA