Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kolejna wakacyjna inwestycja w Kołobrzegu

Data publikacji: 22 maja 2024 r. 20:15
Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2024 r. 22:45
Kolejna wakacyjna inwestycja w Kołobrzegu
Ratusz Miejski w Kołobrzegu Fot. Artur BAKAJ  

Dwie firmy zainteresowały się remontem kołobrzeskiego ratusza. Urzędnicy są zadowoleni z ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszony w tej sprawie przetarg, bo jedna z propozycji mieści się w zakładanym budżecie.

W tej sytuacji wszystko wskazuje na to, że renowacja ruszy lada chwila. Założenia mówią o naprawie kominów i elementów attyki. Naprawa jest pilna, bo przy wichurach fragmenty cegieł spadają na ziemię. Z tego powodu niedawno ogrodzono zabytek, zabezpieczając tym samym przechodniów. Ekipa remontowa zajmie się także zabezpieczaniem murów przed wilgocią. Cegły zostaną pokryte specjalnymi preparatami.
Remontem zabytku zajmie się, o ile nie znajdą się przeszkody formalne stojące na przeszkodzie w zawarciu umowy, konsorcjum kołobrzeskich firm, które za wykonanie zadania oczekuje wynagrodzenia wysokości 2,65 mln zł.

Drugie przedsiębiorstwo chciało za realizację tego samego zakresu prac ponad 4 mln zł. Roboty mają potrwać pół roku, co oznacza, że w czasie wakacji centrum Kołobrzegu zamieni się w niewielki - na szczęście - plac budowy. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA