sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kolejna e-usługa "Mój Pojazd"

Kolejna e-usługa "Mój Pojazd"

Kolejna e-usługa "Mój Pojazd"
Data publikacji: 2018-02-18 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-18 19:27
Wywietleń: 2384 314660

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło bezpłatną e-usługę „Mój Pojazd”. Właściciele zyskali dostęp do informacji gromadzonych w bazie CEPiK na temat własnych pojazdów. Jedyny warunek to posiadanie Profilu Zaufanego (eGO).

Nie pamiętasz, kiedy kończy się ważność badania technicznego albo polisy OC? Chcesz sprawdzić szczegółowe dane techniczne? A może chcesz zobaczyć przebieg swojego auta, zarejestrowany podczas ostatniego przeglądu? To żaden problem!

Teraz w jednym miejscu, za darmo i bez wychodzenia z domu, poznasz dziesiątki istotnych informacji o posiadanych pojazdach, które gromadzone są w Centralnej Ewidencji Pojazdów. „Mój Pojazd” znajdziesz w zakładce „Kierowcy i pojazdy” na stronie www.obywatel.gov.pl. Po zalogowaniu się do usługi za pomocą swojego Profilu Zaufanego, zobaczysz m.in.: dane o pojeździe (marka, typ, nr vin, data pierwszej rejestracji, termin badania technicznego); dane techniczne pojazdu (pojemność i moc silnika, liczba miejsc, dopuszczalna masa całkowita, rozstaw osi); dane o zdarzeniach związanych z pojazdem, w tym wyrejestrowanie i zbycie;
dane o zawartej polisie (data zawarcia i wygaśnięcia, nazwa zakładu ubezpieczeń) i wiele innych. Wszystkie dane można  wyeksportować do pliku PDF. To przydatne np. gdy sprzedajemy pojazd.

Ponadto dostępne są e-usługi: „Historia Pojazdu”, „Bezpieczny Autobus” oraz „Sprawdź swoje punkty karne".

Profil Zaufany (eGO) to darmowe narzędzie służące do weryfikacji tożsamości obywateli w kontaktach z administracją. Pozwala m.in. na załatwianie spraw urzędowych w elektronicznych serwisach urzędów oraz w systemach ePUAP, PUE ZUS czy CEIDG. Obecnie liczba Profili Zaufanych (eGO) przekroczyła 1,4 mln. Bez wychodzenia z domu mogą go dziś zakładać klienci platformy usług pocztowych Envelo oraz siedmiu banków detalicznych. PZ można też zdobyć w sposób tradycyjny. W tym celu należy zarejestrować się online, a następnie odwiedzić jeden w wybranych urzędów w celu potwierdzenia.

(g)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

@aby zarejestrować.......
a co ma cieć do CEPIK'u de'bilu??
2018-02-18 16:05:34
aby zarejestrować.......
..używane autko czekałem, wraz z 14 innymi od 5.30 do 8.00 po numerek.Cieć przyszedł o 7.00 ale nas do poczekalni nie wpuścił. Tak działa kaczy CEP iK...a!!!
2018-02-18 10:53:01
Hm
A Cepik działa?
2018-02-18 08:38:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy