poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolej winna tragedii?

Kolej winna tragedii?

Kolej winna tragedii?
Data publikacji: 2015-09-14 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Wywietleń: 1984 20385

33-letni Marcin Pereczkowski z Rzepczyna (powiat świdwiński), który 7 grudnia 2013 roku stracił nogę na stacji kolejowej, rozpoczął batalię o pieniądze dla siebie i bliskich. Pozwane są spółki PKP. Na razie Sąd Okręgowy w Koszalinie zasądził mu rentę w wysokości tysiąca złotych miesięcznie w trakcie trwania procesu.

Do tragedii doszło, gdy na Pomorzu szalał orkan Ksawery. Grudniowa noc była pechowa dla obecnego 33-latka na dworcu w Świdwinie. Pociąg relacji Szczecin-Słupsk miał ponad dwie godziny opóźnienia. Mężczyzna podczas opuszczania wagonu się poślizgnął i wpadł pod pociąg. Pomimo krzyków innych podróżnych skład ruszył dalej do Białogardu. Poszkodowany został opatrzony przez świadków zdarzenia.

Powód nie pracuje. Żyje z partnerką i dzieckiem. 33-latek domaga się 800 tys. zł tytułem zadośćuczynienia, 60 tys. zł na protezę i 6 tys. zł renty miesięcznej od stron pozwanych. Tymi są: Przewozy Regionalne, PKP PLK.PKP Energetyka oraz firma Pomorze. Ta ostatnia odpowiadała za odśnieżanie dworca kolejowego w Świdwinie. Pozostałe spółki zaniedbały swe obowiązki, co potwierdził biegły, gdy wymieniał brak oświetlenia, oblodzony peron czy brak nadzoru nad wysiadającymi pasażerami pociągu. Warto dodać, że Prokuratura Okręgowa w Koszalinie umorzyła postępowanie bez wskazania winnych.

Na pierwszej rozprawie sąd nakazał spółkom kolejowym wypłacanie tysiąca złotych miesięcznie w czasie trwania procesu na rzecz powoda. Termin kolejnej rozprawy nie został podany. ©℗

(m)

Fot. Archiwum: Robert Wojciechowski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie