poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > KOD o przeszłości i wolności

KOD o przeszłości i wolności

KOD o przeszłości i wolności
Data publikacji: 2017-12-13 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-05 13:08
Wywietleń: 1722 305099

Około 100 osób zgromadziło się w środę wieczorem, w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, na placu Solidarności w Szczecinie. Spotkanie zorganizował Komitet Obrony Demokracji. Do zebranych mówił m.in. Andrzej Milczanowski.

– Wtedy nasze strajki złamano siłą, aresztowano przywódców – wspominał działacz opozycji w okresie PRL. – Walczyliśmy o to, co zdobyliśmy potem w roku 1990. Walczyliśmy o pięć filarów demokracji: wolne wybory, wolne media, wolne sądy, wolność zgromadzeń i wreszcie o wolność słowa i przekonań. Jak dzisiaj wygląda sytuacja? Wolne sądy rozbite, z Trybunałem Konstytucyjnym włącznie. Wolne media zaatakowane, bo milionowa kara została nałożona na TVN. Stoimy przed sytuacją trudną. Ale jak już wielokrotnie tutaj mówiłem, nie możemy ustąpić. Nie możemy oddać tych zdobyczy, tych wolności, jakie uzyskała „Solidarność”. Nie możemy pozwolić, by zostały one zmarnowane. I nieważne, że dzisiaj nie ma nas najwięcej. Bo wtedy było nas znacznie mniej. I poradziliśmy sobie. I poradzimy sobie z tą sytuacją. „Solidarnością” nie są ci, którzy o tym mówią, ale „Solidarnością” są i będą ci, którzy bronią jej zdobyczy.

Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć działaczy ówczesnej opozycji, którzy już odeszli, i złożyli kwiaty pod pomnikiem Anioła Wolności.

(sag)

Fot. Ryszard PAKIESER

KOD o przeszłości i wolności KOD o przeszłości i wolności

Komentarze

@ Cecylia
Piszesz z więzienia?
2017-12-14 21:26:50
Cecylia
Bardzo mi przykro, że obecna sytuacja tak wygląda. Cały czas kłótnie i brak szacunku. Płakać mi się chcę. Przecież tak ważny jest szacunek dla konstytucji i demokracji. Płaczę nad naszą wolnością.
2017-12-14 18:38:32
@ "poznaniak"
Zieeeew. Przestań przynudzać Poznaniem. Nas te miasto nie interesuje.
2017-12-14 18:02:58
poznaniak
I to nie prawda, że wszyscy chłopcy w Poznaniu byli wykorzystywani!!! Mój kuzyn nie był!
2017-12-14 17:43:41
poznaniak
Poznań Pany !!!!! Weżcie się lepiej do roboty! A nie z Kodem się zabawiacie
2017-12-14 17:17:21
k
Nie chce się czytać tych komentarzy . Czy w swej walce o racje , koryto i osobiste akty zemsty ochłoniecie przed ... no właśnie - co data " 24 grudnia " oznacza ? Pewnie BN, albo niewiele , nic , coś śmiesznego ? Wy tu walczycie o POLSKĘ !!! ? / taką ,śmaką - WASZĄ ! / . Może Polska potrzebuje nowego kopa od historii ,żeby ten skaczący sobie do gardeł naród przetrzeżwiał / bo wytrzeżwienie jest raczej niemożliwe ./
2017-12-14 14:10:42
teraz ty 2017-12-14 12:31:24
To teraz ty 2017-12-14 12:31:24 idź do więzienia i będziesz donosił Sędziemu Najwyższemu Kaczyńskiemu co mówią więźniowie polityczni. Posiedź tam " nawet dluzej jak 1, 2 czy 3 lata... !!! ".
2017-12-14 13:33:20
@ tłumy...
Szczecin ma 400 tysięcy mieszkańców, a nie 360.
2017-12-14 13:10:21
@ nie wycieraj
Nie on jeden siedział, a potem pomagał Wałęsie usuwać dokumenty o jego działalności jako Bolek. Teraz hańbi się jako obrońca postkomuny.
2017-12-14 13:08:13
Odp. do... nie wycieraj
Albo jestes jeszcze tak Naiwny i dalej bronisz Swoich z lat PRL-u... alibo "dalej myslisz jeszcze "PO-d gorke" ?? W latach PRL-u... tak "kapusie, donosiciele jak i konfidenci"... byli bardzo po-trzebni szczegolnie w Politycznych Celach - nawet dluzej jak 1, 2 czy 3 lata... !!!
2017-12-14 12:31:24
Z foto wziete...
A ta mala starsza juz Lewacko za-KOD-owana z 1-go szeregu z kartka w rece, by nie za-PO-mniec co ma PO-krzykiwac... nie pracowala "przepadkiem" w latach PRL-u... w Bydynkach na Pl. Zolnierza, Malopolskiej czy Kaszubskiej ??? Ze az tak zaciekle broni jeszcze tego - co PO-tracila...!!
2017-12-14 12:21:27
Waleciak
Czy wiecie ta w srodku to LUMP
2017-12-14 12:18:10
media
Obiektywnych już nie ma , musisz sam oceniać co jest prawdą a co nie. Ja patrzę się na ludzi wokół mnie i jeśli oni mówią że jest lepiej to nie mam powodu w to wątpić. Jeśli "bobra zmiana" uderzy swoimi decyzjami w zwykłych ludzi to będzie jej koniec. PO nie dostrzegała problemów zwykłego Kowalskiego, dlatego za to zapłaciła i tak swój żywot będzie kończyć każda kolejna władza. Kiedy własny "tłusty brzuch" przesłoni jej widok na świat... pozdrawiam.
2017-12-14 12:03:19
kocham PIS
kody i ub-obywatele pamiętajcie ze następne wybory też wygra PIS postoicie sobie jeszcze troszkę na dworze w :)...za dwa lata chcę zobaczyć wasze zawiedzone gęby Wydaje mi się ze żyjecie w innym świecie jakimś równoległym z zagrożoną demokracją .
2017-12-14 11:58:43
ANDREWS56
całe swoje dorosłe życie kupowałem KS W PIĄTKI trzeba było stać w długich kolejkach do kiosku żeby kupić kurier a wy teraz wyrzucacie mój krótki komentarz jesteście żałośni gdzie obiektywne media ?
2017-12-14 10:31:27
tłumy...
100 osób w mieście liczącym 360 tysięcy uważa że demokracja jest zagrożona. Myślę że więcej sympatyków zgromadził by wiec w obronie likwidacji szaletu miejskiego...
2017-12-14 10:23:07
nie wycieraj.
Ty gn.ju, nie wycieraj swojej PiSdzieckiej mordy Milczanowskim. Milczanowski siedział w więzieniu 2 lata, bo walczył z PRLkomuną. Nie przypuszczał, że znów będzie walczył, tym razem z PiSkomuną.
2017-12-14 10:14:30
andrews56
a pies....
2017-12-14 10:11:16
Olek
Panu Milczanowskiemu przekazuję podziękowania od TW Bolka za pomoc w wyrywaniu z teczki pracy ubeckiego donosiciela i niszczeniu dokumentów "chwalebnej współpracy dla dobra socjalistycznej ojczyzny".
2017-12-14 09:57:18
,
W tamtych czasach, tych spod tęczowej flagi to by odpowiednio poczęstowali ....batonem ;)
2017-12-14 06:45:22
Koleś pisowski
Namnożylo się tych pisowskich trolli jak insektow. Co oni zażywają, że mozgi im uszkodziło,a może urodzili się już z defektem mozgu.
2017-12-14 00:47:19
@ A kto to ta stara, mała biedula na pierwszym planie ?
Ona ma parcie na szkło. W większości fotorelacji z kodziarskich spędów widać ją na zdjęciach.
2017-12-14 00:45:37
Milczanowski kolega Bolka
TVN-owi kara się należała za niebezpieczne i nieodpowiedzialne podsycanie emocji w czasie ubiegłorocznego ciamajdanu. Tu masz Milczanowski swoje "wolne sądy": www.youtube.com/watch?v=ZjczWWOMQYw
2017-12-14 00:32:13
Komunistyczno/PO-stkomunistyczne resztki
Dobrze ze i Kurier, PO-fotografowal te "geby"... bo i to za jakis czas - moze sie jeszcze "przydac"...
2017-12-14 00:08:13
Bardzo Dziwna "gadka"... Prokuratorskiego dziadka
Co ten Milczanowski, jako byly wieloletni Komunistyczny Prokurator i dzisiaj dalej jeszcze w Lewackim PO-stkomunistycznym KOD-zie - w dniu 13.12.2017 roku do PO-zostalej ostatniej Naiwnej 100-ki za-KOD-owanych "WY-GA-DU-JE"...???
2017-12-13 23:54:59
KomObDem
Prenumeratorzy i czytelnicy GW. Promieniowanie reliktowe resortowego tła. Konsumeryści i euro-federaliści. Zadeklarowani obywatele podejrzanego projektu antynarodowego opartego na manifeście z Ventotene włoskiego komunisty Altiero Spinelli.
2017-12-13 23:30:15
"A po nas to nawet potop"
Proponuję zmienić nazwę placu Solidarności bo to co tam przychodzi protestować to obraża ideę i ofiary Solidarności. Bardziej adekwatną nazwą byłaby Republika bananowa bo w wówczas najbardziej absurdalne protesty nie będą bulwersować.
2017-12-13 23:02:09
nie nowoczesny
a myśmy temu durnemu andrzejowi paczki wysyłalismy do więzienia... dramat.. a teraz sie sprzedał
2017-12-13 22:53:28
A kto to ta stara, mała biedula na pierwszym planie ?
W stanie wojennym już była chyba zaawansowaną emerytką.
2017-12-13 22:37:09
Nie- weteran solidarnosci
Nie moge juz sluchac i patrzec na Milczanowskiego/Zlitujcie sie ! Gdy slysze to nazwisko nachodza mnie mdlsci.
2017-12-13 22:08:33
pacynka komuny
Co ty obrońco ubeków zdobyłeś w 1990 roku?! Chyba własne koryto! Bo z punktu widzenia narodu wszystko straciłeś i co najwyżej jak to podsumował Czarzasty "dogadałeś się", ty i podobni tobie kolesie. Narodu z wami nie było!
2017-12-13 21:58:09
Artur spod wolina
Ja popieram Kod, bo oni walczą ze złem , które nas otacza.
2017-12-13 21:52:00
Żarty
Se ktoś stroi Ci co byli z innej strony a teraz teksty że hoho
2017-12-13 21:49:31
Matkobosko
Co się tak z tym kodem solidaryzujecie? Daleko im było do setki, daleko im do demokracji, daleko im do walki o coś więcej, niż utrzymanie koryta komunistom i ich potomkom. A jedyne Wolne u nich, to jest myślenie.
2017-12-13 21:36:52