Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kocia Kaskada

Data publikacji: 27 stycznia 2019 r. 07:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Kocia Kaskada
 

W niedzielę (27 stycznia) w godz. 13-18 w Galerii Kaskada odbędzie się 6. edycja Dnia kota. Rasowe piękności – championy i zdobywcy najbardziej prestiżowych wyróżnień zaprezentują się podczas pokazów i konkursów. Dla wszystkich miłośników kotów to również okazja, by spotkać się z hodowcami i zasięgnąć porad u weterynarza. Podczas akcji promowana będzie adopcja zwierząt potrzebujących domu.

Spośród ponad 40 kotów jury wytypuje najpiękniejszych reprezentantów w kategoriach: koty łyse, krótkowłose i długowłose. Najmilszego kota wybierze publiczność. Rasy, które pojawią się w centrum to m.in.: maine coon, sfinks, brytyjski, syberyjski, ragdoll oraz po raz pierwszy - selkirk rex oraz american curl. Nie zabraknie też kociąt.

Dzień kota to dobra okazja, by porozmawiać o adopcji zwierzaków. Wszelkie informacje można będzie uzyskać przy stanowisku schroniska w Dobrej.

Na miejscu można skorzystać z  bezpłatnych porad weterynaryjnych i porozmawiać z ekspertami na temat pielęgnacji sierści kotów, sposobów żywienia i metod wychowawczych. Zainteresowani dowiedzą się także czy kot dachowy może zostać kotem rasowym oraz na co zwracają uwagę sędziowie podczas konkursów dla kotów. Dla dzieci zostanie przygotowany kącik malowania „kocich buziek”, a na scenie odbędą się liczne zabawy i konkursy.

(gan)

Fot. Grzegorz Siwa

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA