Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Kochan na czele parlamentarzystów?

Data publikacji: 07 stycznia 2016 r. 17:55
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Kochan na czele parlamentarzystów?
 

W poniedziałek będzie pierwsze posiedzenie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego w nowej kadencji Sejmu i Senatu. Na jego czele najprawdopodobniej stanie poseł Magdalena Kochan z PO. Jeśli zostanie przewodniczącą, to tylko na rok.

Kto zostanie szefem Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego?

- Najlepszym pomysłem będzie sprawowanie funkcji kolejno przez reprezentanta każdego ugrupowania - mówi Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

- Chcemy, żeby każdy klub miał swojego przewodniczącego przez rok. Jesteśmy za kadencyjnością, bo w ten sposób każdy będzie mógł się wykazać pracą - wyjaśnia poseł Michał Jach (PiS), który przygotowuje poniedziałkowe spotkanie zespołu.

Takiemu podziałowi sprzyja zarówno liczba klubów w parlamencie, które mają przedstawicieli na Pomorzu Zachodnim (PiS, PO, Nowoczesna i Kukiz'15), oraz czteroletnia kadencja Sejmu i Senatu.

Choć krajem rządzi obecnie PiS, to w naszym regionie najwięcej w parlamencie miejsc zdobyła w ostatnich wyborach PO. I to najpewniej jej przedstawiciel jako pierwszy zostanie liderem zachodniopomorskiej grupy. Partia najprawdopodobniej rekomenduje na przewodniczącą Magdalenę Kochan, parlamentarzystkę z ponad 10-letnim stażem sejmowym.

- PiS jest gotowe na końcu kadencji pokierować pracami zespołu. Najpierw mogą to robić politycy opozycji - mówi Michał Jach.

A to by znaczyło, że po roku pracy posła PO w fotelu lidera Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego obowiązki przewodniczącego przejmie jeden z polityków Nowoczesnej lub Kukiz'15.

Rola Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego jest ograniczona. Grupa nie jest organem decyzyjnym. Jej spotkania są okazją do dyskusji i podejmowania prób wypracowania wspólnego zdania w kwestii najważniejszych spraw dla naszego województwa. Zespół może później w tych sprawach lobbować w Warszawie. W poprzedniej kadencji przewodniczący grupy był Arkadiusz Litwiński, ówczesny poseł PO.

Z Pomorza Zachodniego w Sejmie zasiada 20 posłów i czworo senatorów. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: W głębi Magdalena Kochan przed spotkaniem Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego w 2014 r.  

Fot.: Robert STACHNIK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecin
2016-01-08 08:01:05
Struktura szczecińskiego elektoratu jest niezmienna od lat. Komunistyczni działacze, którzy dorobili się na państwowym majątku i pozakładali spółki dla swoich dzieci, liczna rzesza urzędników, spore grono marynarzy, którzy spędzają większość czasu na lądzie i nie mają pojęcia o codziennym życiu w kraju, bo zarabiają godnie, a do tego sfrustrowani młodzi, którzy nie załapali się na okręt zwany sukcesem, więc chociaż chcą być modni i poglądy polityczne czerpią z kolorowych portali i mainstreamowej telewizji.
z papierosem?
2016-01-07 23:52:03
niezdrowo, pani poseł
Wstyd mi z tego PO-wodu...,
2016-01-07 22:47:07
Choc krajem Rzadzi PiS, to w naszym regionie najwiecej w parlamencie miejsc zdobyli jeszcze w ostatnich wyborach PO-stkomunisci ! Przesiedlenia z Kresow (tj. ze Wschodu) po roku 1945-ym odnosza jeszcze po 70 latach dalszy skutek... i pozniej Szczecinianie chca miec szybko dobrze ??
Super Zachodniopomorskie
2016-01-07 19:10:34
Sprawa niby drobna, ale potrafiliście ją ładnie rozwiązać. Bez kłótni i dziwnych wzajemnych oskarżeń. Oby tak dalej dla dobra naszego regionu. Wszystkiego dobrego!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA