czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kochan na czele parlamentarzystów?

Kochan na czele parlamentarzystów?

Kochan na czele parlamentarzystów?
Data publikacji: 2016-01-07 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1834 89724

W poniedziałek będzie pierwsze posiedzenie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego w nowej kadencji Sejmu i Senatu. Na jego czele najprawdopodobniej stanie poseł Magdalena Kochan z PO. Jeśli zostanie przewodniczącą, to tylko na rok.

Kto zostanie szefem Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego?

- Najlepszym pomysłem będzie sprawowanie funkcji kolejno przez reprezentanta każdego ugrupowania - mówi Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

- Chcemy, żeby każdy klub miał swojego przewodniczącego przez rok. Jesteśmy za kadencyjnością, bo w ten sposób każdy będzie mógł się wykazać pracą - wyjaśnia poseł Michał Jach (PiS), który przygotowuje poniedziałkowe spotkanie zespołu.

Takiemu podziałowi sprzyja zarówno liczba klubów w parlamencie, które mają przedstawicieli na Pomorzu Zachodnim (PiS, PO, Nowoczesna i Kukiz'15), oraz czteroletnia kadencja Sejmu i Senatu.

Choć krajem rządzi obecnie PiS, to w naszym regionie najwięcej w parlamencie miejsc zdobyła w ostatnich wyborach PO. I to najpewniej jej przedstawiciel jako pierwszy zostanie liderem zachodniopomorskiej grupy. Partia najprawdopodobniej rekomenduje na przewodniczącą Magdalenę Kochan, parlamentarzystkę z ponad 10-letnim stażem sejmowym.

- PiS jest gotowe na końcu kadencji pokierować pracami zespołu. Najpierw mogą to robić politycy opozycji - mówi Michał Jach.

A to by znaczyło, że po roku pracy posła PO w fotelu lidera Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego obowiązki przewodniczącego przejmie jeden z polityków Nowoczesnej lub Kukiz'15.

Rola Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego jest ograniczona. Grupa nie jest organem decyzyjnym. Jej spotkania są okazją do dyskusji i podejmowania prób wypracowania wspólnego zdania w kwestii najważniejszych spraw dla naszego województwa. Zespół może później w tych sprawach lobbować w Warszawie. W poprzedniej kadencji przewodniczący grupy był Arkadiusz Litwiński, ówczesny poseł PO.

Z Pomorza Zachodniego w Sejmie zasiada 20 posłów i czworo senatorów. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: W głębi Magdalena Kochan przed spotkaniem Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego w 2014 r.  

Fot.: Robert STACHNIK

 

 

Komentarze

Szczecin
Struktura szczecińskiego elektoratu jest niezmienna od lat. Komunistyczni działacze, którzy dorobili się na państwowym majątku i pozakładali spółki dla swoich dzieci, liczna rzesza urzędników, spore grono marynarzy, którzy spędzają większość czasu na lądzie i nie mają pojęcia o codziennym życiu w kraju, bo zarabiają godnie, a do tego sfrustrowani młodzi, którzy nie załapali się na okręt zwany sukcesem, więc chociaż chcą być modni i poglądy polityczne czerpią z kolorowych portali i mainstreamowej telewizji.
2016-01-08 08:01:05
z papierosem?
niezdrowo, pani poseł
2016-01-07 23:52:03
Wstyd mi z tego PO-wodu...,
Choc krajem Rzadzi PiS, to w naszym regionie najwiecej w parlamencie miejsc zdobyli jeszcze w ostatnich wyborach PO-stkomunisci ! Przesiedlenia z Kresow (tj. ze Wschodu) po roku 1945-ym odnosza jeszcze po 70 latach dalszy skutek... i pozniej Szczecinianie chca miec szybko dobrze ??
2016-01-07 22:47:07
Super Zachodniopomorskie
Sprawa niby drobna, ale potrafiliście ją ładnie rozwiązać. Bez kłótni i dziwnych wzajemnych oskarżeń. Oby tak dalej dla dobra naszego regionu. Wszystkiego dobrego!!
2016-01-07 19:10:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie