środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kochan na czele parlamentarzystów?

Kochan na czele parlamentarzystów?

Kochan na czele parlamentarzystów?
Data publikacji: 2016-01-07 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1730 89724

W poniedziałek będzie pierwsze posiedzenie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego w nowej kadencji Sejmu i Senatu. Na jego czele najprawdopodobniej stanie poseł Magdalena Kochan z PO. Jeśli zostanie przewodniczącą, to tylko na rok.

Kto zostanie szefem Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego?

- Najlepszym pomysłem będzie sprawowanie funkcji kolejno przez reprezentanta każdego ugrupowania - mówi Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

- Chcemy, żeby każdy klub miał swojego przewodniczącego przez rok. Jesteśmy za kadencyjnością, bo w ten sposób każdy będzie mógł się wykazać pracą - wyjaśnia poseł Michał Jach (PiS), który przygotowuje poniedziałkowe spotkanie zespołu.

Takiemu podziałowi sprzyja zarówno liczba klubów w parlamencie, które mają przedstawicieli na Pomorzu Zachodnim (PiS, PO, Nowoczesna i Kukiz'15), oraz czteroletnia kadencja Sejmu i Senatu.

Choć krajem rządzi obecnie PiS, to w naszym regionie najwięcej w parlamencie miejsc zdobyła w ostatnich wyborach PO. I to najpewniej jej przedstawiciel jako pierwszy zostanie liderem zachodniopomorskiej grupy. Partia najprawdopodobniej rekomenduje na przewodniczącą Magdalenę Kochan, parlamentarzystkę z ponad 10-letnim stażem sejmowym.

- PiS jest gotowe na końcu kadencji pokierować pracami zespołu. Najpierw mogą to robić politycy opozycji - mówi Michał Jach.

A to by znaczyło, że po roku pracy posła PO w fotelu lidera Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego obowiązki przewodniczącego przejmie jeden z polityków Nowoczesnej lub Kukiz'15.

Rola Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego jest ograniczona. Grupa nie jest organem decyzyjnym. Jej spotkania są okazją do dyskusji i podejmowania prób wypracowania wspólnego zdania w kwestii najważniejszych spraw dla naszego województwa. Zespół może później w tych sprawach lobbować w Warszawie. W poprzedniej kadencji przewodniczący grupy był Arkadiusz Litwiński, ówczesny poseł PO.

Z Pomorza Zachodniego w Sejmie zasiada 20 posłów i czworo senatorów. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: W głębi Magdalena Kochan przed spotkaniem Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego w 2014 r.  

Fot.: Robert STACHNIK

 

 

Komentarze

Szczecin
Struktura szczecińskiego elektoratu jest niezmienna od lat. Komunistyczni działacze, którzy dorobili się na państwowym majątku i pozakładali spółki dla swoich dzieci, liczna rzesza urzędników, spore grono marynarzy, którzy spędzają większość czasu na lądzie i nie mają pojęcia o codziennym życiu w kraju, bo zarabiają godnie, a do tego sfrustrowani młodzi, którzy nie załapali się na okręt zwany sukcesem, więc chociaż chcą być modni i poglądy polityczne czerpią z kolorowych portali i mainstreamowej telewizji.
2016-01-08 08:01:05
z papierosem?
niezdrowo, pani poseł
2016-01-07 23:52:03
Wstyd mi z tego PO-wodu...,
Choc krajem Rzadzi PiS, to w naszym regionie najwiecej w parlamencie miejsc zdobyli jeszcze w ostatnich wyborach PO-stkomunisci ! Przesiedlenia z Kresow (tj. ze Wschodu) po roku 1945-ym odnosza jeszcze po 70 latach dalszy skutek... i pozniej Szczecinianie chca miec szybko dobrze ??
2016-01-07 22:47:07
Super Zachodniopomorskie
Sprawa niby drobna, ale potrafiliście ją ładnie rozwiązać. Bez kłótni i dziwnych wzajemnych oskarżeń. Oby tak dalej dla dobra naszego regionu. Wszystkiego dobrego!!
2016-01-07 19:10:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie