czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kobieta, która się zna na samochodach

Kobieta, która się zna na samochodach

Kobieta, która się zna na samochodach
Data publikacji: 2015-12-22 09:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1515 68362

W Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów szczecińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej pracuje diagnosta, na którego widok właściciele pojazdów reagują inaczej niż na pozostałych: ze zdziwieniem, a nawet niedowierzaniem. Sprawdzają, czy się nie pomylili. Upewniają, czy na pewno ma uprawnienia. Agnieszka Sawicka ma 30 lat. Pracuje tylko w soboty - jeden dzień w tygodniu, bo w pozostałe opiekuje się 5-miesięczną Zuzią. Na stacji jest panem i władcą. To ona decyduje, czy auto będzie mogło przez następny rok poruszać się po drogach. Jest jedyną kobietą w Szczecinie pracującą w tym zawodzie.

 

- Czy zdarzyło się już, że ktoś na pani widok uciekł z kolejki?

- Choć większość kobiet ma już prawo jazdy, to jednak do diagnosty na przeglądy samochodów jeżdżą zwykle mężczyźni. Dziwią się, że kobieta będzie kontrolować sprawność techniczną ich auta. Niestety muszę przyznać, że podchodzą do tego sceptycznie. Ale się nie zdarzyło, by ktoś z tego powodu zrezygnował. 

- A jak zareagowali koledzy, kiedy się dowiedzieli, że będzie pani z nimi pracować?

- Podobnie jak klienci. Nie obyło się bez komentarzy w stylu: „Przecież baba się nie zna na samochodach" albo „Będziemy musieli odwalać za nią robotę". Ale to już przeszłość. Ich czarne scenariusze się nie sprawdziły. Faceci widzą, że daję radę i przytyki już się skończyły. Przynajmniej ja o nich nic nie wiem. Po prostu powoli się docieramy.

- Jest pani diagnostą od września.

- Tak. Rzeczywiście od niedawna. Trochę kolegów z pracy zaskoczyłam, bo nikomu nie powiedziałam, że się dokształcam. Wcześniej 7 lat jeździłam autobusem.

- Baba za kółkiem. I to wielkim!

- A jednak nigdy nie miałam wypadku! Choć zdarzały się trudne sytuacje. Polacy jako kierowcy nie należą do osób specjalnie przejmujących się przepisami. A już na pewno nie ustąpią pierwszeństwa autobusowi. Jego wręcz trzeba wyprzedzić, zajechać mu drogę... Bywało ciężko.

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu 

Leszek Wójcik

Fot. D.GORAJSKI

Komentarze

Auto
Jak to, panem i władcą? Jeśli już, to panią, a poza tym, to chyba nienaganny stan techniczny pojazdu decyduje, czy zostanie on dopuszczony do ruchu, bo gdy stan jest zły, to nie przejdzie badania :)
2015-12-22 13:09:44

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie