niedziela, 24 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kniewska i Lubczyńska w remoncie. Autobusy inaczej

Kniewska i Lubczyńska w remoncie. Autobusy inaczej

Kniewska i Lubczyńska w remoncie. Autobusy inaczej
Data publikacji: 2018-06-23 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-28 12:47
Wywietleń: 2058 334928

Trwa przebudowa ulic Kniewskiej i Lubczyńskiej. Wykonawca zaczął przygotowania do ułożenia warstwy wiążącej asfaltu. Spowodowało to, że do odwołania zmieniły się trasy kursowania linii autobusowych C, 77, 96 i 97.

Przygotowania do ułożenia warstwy wiążącej asfaltu obejmują: wykonanie brakujących fragmentów krawężnika i budowę brakujących fragmentów nawierzchni chodnika, „korytowanie”, równane i zagęszczanie wcześniej zrobionej podbudowy z kruszywa łamanego oraz regulację włazów nastudziennych  i wpustów ulicznych.

Zakres inwestycji to: przebudowa ul. Lubczyńskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą od nowego ronda do skrzyżowania z ul. Kniewską, budowa ścieżki rowerowej oraz przebudowa ul. Goleniowskiej  z infrastrukturą towarzyszącą od nowego ronda do skrzyżowania z ul. Kniewską. Koszt prac to ok. 9,4 mln zł.

W związku z pracami na budowie do odwołania zmieniły się trasy autobusów linii C, 77, 96 i 97.

Linia C i 77 kursuje z pominięciem ul. Kniewskiej i ul. Lubczyńskiej. Od przystanku „Stacja Doświadczalna” trasa biegnie w obu kierunkach ul. Goleniowską do ul. Kablowej z pominięciem przystanków „Zakłady Drobiarskie”, „Załom Parkowa”, „Załom Kościół”.

Przystanek „Kniewska” przeniesiony został w rejon skrzyżowania ul. Goleniowskiej z ul. Kniewską i obowiązuje dla obu linii.

Linie 96 i 522: kursują w obu kierunkach z pominięciem ul. Goleniowskiej i Kniewskiej. Od przystanku  „Dąbie Osiedle” trasa przebiega ul. Lubczyńską do ul. Kablowej. Nieczynne są przystanki: „Wolińska”, „Stacja Doświadczalna”, „Kniewska”. Przystanek „Zakłady Drobiarskie” jest przeniesiony w rejon skrzyżowania ul. Lubczyńskiej i ul. Kniewskiej.

Linia 97 kursuje wyłącznie na trasie os. Bukowe – Dąbie Osiedle.

O wprowadzonych w piątek 22 czerwca zmianach Urząd Miasta i ZDiTM powiadomiły dopiero po godz. 13. Decyzja ta zaskoczyła więc wielu korzystających z komunikacji miejskiej pracowników zlokalizowanych w tej części Szczecina zakładów pracy.

- Zamknięto jeden pas ruchu z powodu wylewania nawierzchni. Organizacja budowy przez firmę budowlaną to jakaś kpina. Są kompletnie nieprzygotowani. O godzinie 14, kiedy w większości firm jest zmiana brygad, zapanował totalny chaos. W większości ludzie nawet nie zostali poinformowani o kolejnym etapie prac - napisała do nas Asia K. 

(g)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Na zdjęciu: Ulicą Kniewską autobusy teraz nie jeżdżą. Termin przywrócenia ich kursowania nie jest znany.

 

Komentarze

Honorat
Czy ktoś w tym mieście myśli? Zaczęli remont Lubczyńskiej, Kniewskiej i Goleniowskiej, gdy jeszcze nie zakończono przebudowy A6 na starym betonowym odcinku. Przecież duży ruch samochodowy odbywa się objazdem właśnie przez ww. ulice. Drugi przypadek: Wjazd na osiedle Bukowe zablokowany od strony ul. Chłopskiej z powodu budowy ronda u zbiegu ulic Swojskiej, Chłopskiej i Kolorowych Domów. I w piątek na jedynym dostępnym obecnie wjeździe na Bukowe od strony ul. Mącznej pojawił się ciężki sprzęt. A konkretnie na styku ulic Pszennej, Walecznych i Mącznej. Czyżby w tym samym czasie ma być tam też budowane rondo czy chodzi o co innego? Mieszkańcy Bukowego powinni sobie kupić helikoptery albo drony osobowe.
2018-06-24 12:36:13
mieszkaniec Załomia
Linia C i 77 kursuje z pominięciem ul. Kniewskiej i ul. Lubczyńskiej. Od przystanku „Stacja Doświadczalna” trasa biegnie w obu kierunkach ul. Goleniowską do ul. Kablowej z pominięciem przystanków „Zakłady Drobiarskie”, „Załom Parkowa”, „Załom Kościół”? Może mi ktoś to wytłumaczyć ? Co ma wspólnego wyłączenie przystanków - „Załom Parkowa”, „Załom Kościół” z remontem Kniewskiej ?
2018-06-24 00:28:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy