czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kłusownik w potrzasku

Kłusownik w potrzasku

Kłusownik w potrzasku
Data publikacji: 2018-01-16 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 2086 309889

Nawet 8 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Drawno, który wpadł w ręce policji. 43-latek odpowie za kłusownictwo, a także za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji.

Kilka dni temu anonimowa osoba poinformowała policję, że widziała w okolicach Drawna, jak mężczyzna zastrzelił dzika, którego następnie zostawił na polu. Policjantom z posterunku w Drawnie udało się wstępnie wytypować sprawcę przestępstwa. Ich podejrzenia się potwierdziły. Na terenie posesji należącej do 43-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, nie miał zezwolenia na posiadanie broni. Zebrane w sprawie dowody oraz przesłuchanie podejrzanego pozwoliły na postawienie 43-latkowi m.in. zarzutu kłusownictwa. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

– Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego – informuje sierż. sztab. Jakub Pialik z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

43-latek stanie przed sądem. Już samo nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(reg)

Na zdjęciu: Broń zarekwirowana u 43-letniego mieszkańca gminy Drawno, który przyznał się do kłusownictwa.

Fot. policja

Komentarze

Adam
Wina mysliwuch
2018-01-16 22:29:51
ciekawski
Ciekawe , co na to ekolodzy ? Myśliwi są dla nich zabójcami , a ten kim jest ? Czy z nielegalna bronia polował - na razie - tylko na zwierzaki ?
2018-01-16 15:17:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”