sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kilometry dobra dla seniorów

Kilometry dobra dla seniorów

Kilometry dobra dla seniorów
Data publikacji: 2019-03-25 07:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 821 379882

Szczecińska Fundacja Zdroje przez trzy najbliższe miesiące w ramach kampanii "Kilometry Dobra" zbiera pieniądze na rzecz poprawy warunków i dostępu do sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów w mieście. Każdy, komu ten cel jest bliski, może się włączyć do akcji i pomóc.

"Kilometry Dobra" do ogólnopolska kampania dobroczynna, stworzona przez Polski Instytutu Filantropii. W tym roku ma swoją szóstą edycję. Biorą w niej udział organizacje pozarządowe, by uzyskać pieniądze na realizację ważnych społecznie celów związanych z edukacją, bezpieczeństwem, ekologią, sportem, kulturą, pomocą osobom słabszym i niepełnosprawnym, ochroną zdrowia. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów.

Przez trzy miesiące organizacje pozyskują pieniądze na różne sposoby - w trakcie kwest, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne. Na końcu kampanii całą zebraną kwotę każda z nich zamienia na złotówki i wykleja w szeregu na taśmie. Im więcej złotówek, tym więcej kilometrów (stąd nazwa akcji  - Kilometry Dobra). Jeden metr wyklejonych złotówek to 44 monety. Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, potrzeba stworzyć szereg monet o długości 75,2 km. Taki szereg będzie mieć wartość ponad 3,3 mln zł.

Do kampanii po raz drugi dołączyła Szczecińska Fundacja Zdroje. Obszar jej dotychczasowej aktywności to wsparcie rodzin w różnych aspektach życia.

- Działamy "od brzuszka do staruszka", zajmując się i potrzebami kobiet w okresie ciąży, i seniorów - mówi Dorota Songin, prezes Fundacji. - Pierwszy raz zbieraliśmy środki w kampanii "Kilometry dobra" w 2016 roku, a celem było wówczas wsparcie potrzeb kliniki neurochirurgii dziecięcej. Teraz koncentrujemy się na potrzebach osób starszych. Celem naszego projektu jest zbiórka środków na odnowienie i poszerzenie bazy rehabilitacji dla seniorów w mieście. 

Ten cel można wesprzeć na kilka sposobów - dokonując wpłat przez internet na stronie kilometrydobra.pl, przekazując Fundacji gadżety i przedmioty na licytacje, które będą prowadzone w trakcie kampanii, organizując zbiórki pracownicze w firmach i instytucjach, włączając się w wolontariat. Fundacja zachęca też szkoły do korzystania z możliwości zorganizowania spotkań położnej z dziewczętami na temat zagadnień związanych z dojrzewaniem. Formą współpracy może być zorganizowanie przez placówkę kiermaszu wspierającego akcję "Kilometry dobra", albo wolontariat

- Już 28 marca o godz. 14 w szczecińskim Hotelu Dana organizujemy spotkanie promujące naszą akcję - mówi Anna Strzelczak z Fundacji Zdroje. - Ponieważ jej patronem jest 31. prezydent USA i wielki filantrop Herbert Hoover, od 31 marca w Danie stał będzie stolik Hoovera, a część dochodu z zamówionych przy nim posiłków zostanie przekazana na "Kilometry Dobra". ©℗

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: Dorota Songin i Anna Strzelczak ze Szczecińskiej Fundacji Zdroje z ręcznie wykonanymi maskotkami, których sprzedaż również zasili lokalny cel "Kilometrów Dobra".  

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie