Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kilometry dobra dla seniorów

Data publikacji: 25 marca 2019 r. 07:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:36
Kilometry dobra dla seniorów
 

Szczecińska Fundacja Zdroje przez trzy najbliższe miesiące w ramach kampanii "Kilometry Dobra" zbiera pieniądze na rzecz poprawy warunków i dostępu do sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów w mieście. Każdy, komu ten cel jest bliski, może się włączyć do akcji i pomóc.

"Kilometry Dobra" do ogólnopolska kampania dobroczynna, stworzona przez Polski Instytutu Filantropii. W tym roku ma swoją szóstą edycję. Biorą w niej udział organizacje pozarządowe, by uzyskać pieniądze na realizację ważnych społecznie celów związanych z edukacją, bezpieczeństwem, ekologią, sportem, kulturą, pomocą osobom słabszym i niepełnosprawnym, ochroną zdrowia. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów.

Przez trzy miesiące organizacje pozyskują pieniądze na różne sposoby - w trakcie kwest, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne. Na końcu kampanii całą zebraną kwotę każda z nich zamienia na złotówki i wykleja w szeregu na taśmie. Im więcej złotówek, tym więcej kilometrów (stąd nazwa akcji  - Kilometry Dobra). Jeden metr wyklejonych złotówek to 44 monety. Aby pobić obecny rekord należący od 2012 roku do Austriaków, potrzeba stworzyć szereg monet o długości 75,2 km. Taki szereg będzie mieć wartość ponad 3,3 mln zł.

Do kampanii po raz drugi dołączyła Szczecińska Fundacja Zdroje. Obszar jej dotychczasowej aktywności to wsparcie rodzin w różnych aspektach życia.

- Działamy "od brzuszka do staruszka", zajmując się i potrzebami kobiet w okresie ciąży, i seniorów - mówi Dorota Songin, prezes Fundacji. - Pierwszy raz zbieraliśmy środki w kampanii "Kilometry dobra" w 2016 roku, a celem było wówczas wsparcie potrzeb kliniki neurochirurgii dziecięcej. Teraz koncentrujemy się na potrzebach osób starszych. Celem naszego projektu jest zbiórka środków na odnowienie i poszerzenie bazy rehabilitacji dla seniorów w mieście. 

Ten cel można wesprzeć na kilka sposobów - dokonując wpłat przez internet na stronie kilometrydobra.pl, przekazując Fundacji gadżety i przedmioty na licytacje, które będą prowadzone w trakcie kampanii, organizując zbiórki pracownicze w firmach i instytucjach, włączając się w wolontariat. Fundacja zachęca też szkoły do korzystania z możliwości zorganizowania spotkań położnej z dziewczętami na temat zagadnień związanych z dojrzewaniem. Formą współpracy może być zorganizowanie przez placówkę kiermaszu wspierającego akcję "Kilometry dobra", albo wolontariat

- Już 28 marca o godz. 14 w szczecińskim Hotelu Dana organizujemy spotkanie promujące naszą akcję - mówi Anna Strzelczak z Fundacji Zdroje. - Ponieważ jej patronem jest 31. prezydent USA i wielki filantrop Herbert Hoover, od 31 marca w Danie stał będzie stolik Hoovera, a część dochodu z zamówionych przy nim posiłków zostanie przekazana na "Kilometry Dobra". ©℗

Tekst i fot. Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: Dorota Songin i Anna Strzelczak ze Szczecińskiej Fundacji Zdroje z ręcznie wykonanymi maskotkami, których sprzedaż również zasili lokalny cel "Kilometrów Dobra".  

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA