poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kierowcy lubią mandaty?

Kierowcy lubią mandaty?

Kierowcy lubią mandaty?
Data publikacji: 2017-10-11 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:31
Wywietleń: 2846 296085

Nowy asfalt na sporej części remontowanego odcinka, wzmożone prace przy chodnikach i krawężnikach oraz… pełne bloczki mandatowe miejskich strażników – tak obecnie wygląda w skrócie raport z przebudowy ul. Emilii Sczanieckiej w Szczecinie. Wygląda na to, że inwestycja zostanie ukończona w terminie.

Prace rozpoczęły się na początku września. Prowadzi je firma Strabag. Plan zakłada, że na odcinku pomiędzy ul. Cyryla i Metodego a wiaduktem kolejowym zmodernizowana zostanie jezdnia, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Jezdnia w obu kierunkach zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Bardzo istotną nowością będzie budowa chodnika, który zostanie poprowadzony wzdłuż jezdni w kierunku centrum.

– Dziś droga dla pieszych po tej stronie kończy się na wysokości przystanku autobusowego „Wilcza wiadukt”. Po drugiej stronie ul. Sczanieckiej chodnik istnieje, ale jego stan pozostawiał wiele do życzenia – przypomina Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – On również jest budowany na nowo.

Nowością będzie droga rowerowa w kierunku centrum. Ułatwi poruszanie się jednośladem pomiędzy istniejącymi już pasami rowerowymi na ul. Gontyny, Emilii Plater i Wilczej. W ramach prac wyremontowany zostanie także wiadukt w ciągu ul. Sczanieckiej.

Niestety, wielu kierowców za nic ma zakazy wjazdu na remontowany odcinek. Nie zdają sobie sprawy, że jest to plac budowy.

– To, że przeszkadzają nam w pracy, to jedno. Ale jazda przy ciężkim sprzęcie, który nieustannie pracuje, to zagrożenie przede wszystkim dla ich bezpieczeństwa – komentują drogowcy.

Dlatego niemal każdego dnia na remontowanym odcinku stoją patrole straży miejskiej. Bywa, że dwa jednocześnie. Początkowo strażnicy jedynie upominali i ostrzegali. Jednak liczba kierowców łamiących przepisy jest porażająca. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 października 2017 r.

Tekst i fot. Tomasz TOKARZEWSKI

Komentarze

yyy
Debil zawsze pozostanie debilem, a takich na szczecińskich ulicach multum.
2017-10-12 15:55:36
xxx
Nawet nie wiesz ze pieniądze za mandaty od Straży Miejskiej trafiają do miasta tylko opowiadasz bajki.
2017-10-11 20:26:44
12334
@Olek-wystarczy zakaz sprzedaży starych bmw dla sebixów o debilach na motorach co jada 100 lub wiecej przez centrum nie zapominajac, dla wszystkich DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA NAWET ROWERÓW.Mandaty trafiają do kasy budżetu państwa a potem idą na różne cele np rozmnożenie sebixów i karyn.
2017-10-11 19:41:26
Olek
Mandaty pokryją koszty remontu ulicy - nie? A to szkoda. Należy je podwyższyć. Podwójna korzyść: większe wpływy i mniej piratów drogowych.
2017-10-11 18:04:55
Janusz
Jo nie przejade ?! ,zakazy są po to by je łamać ,jom jest miszcz kierownicy ,tylko gupki jadom na łokoło, pacz Grazyna .... 100zł
2017-10-11 17:53:17
Szkoda
Szkoda że przy okazji remontu nie rozdzielono tych pasów ruchu w przeciwnych kierunkach ale to pewnie byłoby i drożej i dłużej by trwało ale byłoby bezpieczniej.
2017-10-11 17:42:51
AMO
Znaki sobie a kierowcy sobie. Poziom bezkarności jest co raz wiekszy. W szczególności kierowcy samochodów cięzarowych nie widzą zakazów wjazdu oraz zakazu parkowania o liniach ciągłych na jezdni nie wspominajaca.
2017-10-11 17:38:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy