Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Kierowca stanie przed sądem

Data publikacji: 2016-01-15 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:40
Kierowca stanie przed sądem
 

Przechodzący prawidłowo al. Wyzwolenia w Szczecinie młody mężczyzna o mały włos nie zginął, kiedy tuż przed nim przejechał przez przejście volkswagen passat. Samochód niemal otarł się o pieszego. Dzięki świadkom zdarzenia, kierowca stanie przed sądem.

Całą sytuację nagrał kierowca samochodu, który się zatrzymał, by przepuścić przechodzącego przez ulicę. Na filmie widać, że jadący lewym pasem drogi volkswagen passat nie zwalniając wjeżdża na zebrę i mija przechodnia niemal najeżdżając mu na stopy. Autor nagrania przesłał film do TVN.

Policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania właściciela pojazdu - był z tym kłopot, bo na nagraniu numery rejestracyjne były zamazane. Na szczęście film obejrzał w internecie inny świadek zdarzenia. Na dodatek zapamiętał numery wozu. Tłumaczył później policji, że były charakterystyczne i dlatego wryły mu się w pamięć.

W piątek policjanci przesłuchali już kierowcę passata. To 21-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego.

- Podejrzany przyznał się do winy - twierdzi kom. Przemysław Kimon, rzecznik prasowy zachodniopomorskiej policji. - Usłyszał dwa zarzuty: stworzenie niebezpieczeństwa na drodze i odjechanie z miejsca wykroczenia.

Kierowca został ukarany 10 pkt karnymi. Zatrzymano mu też prawo jazdy. Jego sprawa została skierowana do sądu, który zdecyduje o wysokości grzywny i na jak długo wstrzymane mu zostaną uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Pieszy nie zgłosił się na policję. Gdyby się jednak okazało, że coś mu się w tym wypadku stało, kwalifikacja wobec kierowcy mogłaby się zmienić. ©℗
(lw)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do NSBWP
2016-01-16 09:49:30
Do NSBWP : ale z ciebie debil, przecież widać, że ten pieszy prawie kończy przechodzenie przez przejście. Debil kierowca musiał nieźle zap....ać.
NSBWP
2016-01-15 19:47:43
A "baran" pieszy - co widać filmiku, bez kary... żadnej. Tak to właśnie jest kierowca też człowiek. Pieszemu życie nie miłe. Widać to po tym jak nie zwraca uwagi na boki. Powinien sobie worek od ziemniaków na głowę nałożyć to by nic już nie widział. Jestem zarówno kierowcą jak i pieszym. Zasada ograniczonego zaufania. Ale niestety, edukacja prowadzona przez policję polega na głaskaniu pieszych i noszeniu odblasków. Aha, wlepiają jeszcze mandaty za przejście na czerwonym świetle. Jakiś 'deb*l" chciał wprowadzenia przepisu, że pieszy mógłby przechodzić na czerwonym... Ludzie!!! Wchodzę na pasy to rozglądam się i cały czas patrzę czy bezpiecznie przejdę na drugą stroną!!! Czy to tak trudno zrozumieć, że nawet super auto nie zatrzyma się w miejscu??? Ale kto ma zrozumieć, jak barany na drodze...
Nie osłaniaać bydlaków !
2016-01-15 15:58:37
.
Wiejski pirat
2016-01-15 13:13:40
Dlaczego zamazano numery na zdjęciu, skoro rzekomo na nagraniu numery były zamazane? Takiego szczeniaka-pirata powinno się pokazowo ukarać i zabrać mu tego rupcia na licytację, może to by coś go nauczyło. P.S. Jak teraz ten bezmózg będzie panny pod remizą wyrywał? No i z kim wtedy jechał?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA