Środa, 29 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kiermasz w Stargardzie. W starostwie zapachniało świętami

Data publikacji: 29 marca 2024 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 29 marca 2024 r. 17:12
Kiermasz w Stargardzie. W starostwie zapachniało świętami
Oferta wielkanocna była w tym roku bardzo bogata. Fot. Wioletta Mordasiewicz  

Do świąt wielkanocnych organizacje pozarządowe ze Stargardu i okolic zawsze przygotowują się kilka miesięcy wstecz. Efekty tych przygotowań można było podziwiać na świątecznym kiermaszu.

Tradycyjnie, tuż przed świętami hol starostwa zamienia się na jeden dzień w targowisko wielkanocnych różności. Na rozstawionych stołach królują baranki, kurczaczki, pisanki i palmy, a także ręcznie haftowane czy dziergane obrusy, serwetki i ozdobne zawieszki.  

- Kupiłam piękny stroik - mówi pani Malwina z Stargardu. - Każdego roku staram się mieć w domu jakąś nową ozdobę na święta. Zawsze przychodzę na kiermasz do starostwa, bo wiem, że przy okazji mogę wesprzeć jakąś organizację pozarządową. Oni robią naprawdę piękne rzeczy! I co istotne, są one niepowtarzalne. Takich w sklepie się nie znajdzie. 

Na stoiskach swoje rękodzieło prezentowały i sprzedawały miejscowe i pozamiejscowe organizacje pozarządowe i stowarzyszenia:  Dom Pomocy Społecznej w Dolicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Stargardzie i Dzwonowie, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie, Polski Związek Niewidomych, koło terenowe w Stargardzie, Środowiskowy Dom Samopomocy, stowarzyszenie amazonek Stokrotka, a także uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Stargardzie.

- Dochód ze sprzedaży tych ozdób przydaje się, by kupić materiały na stroiki na kolejne święta - mówią uczestnicy kiermaszu.   

Na jednym ze stoisk młodzież z klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 5 z os. Lotnisko oferowała smakowite wypieki.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA