Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Kiermasz Świąteczny z Młodą Sztuką w INKU [GALERIA]

Data publikacji: 2022-11-24 21:21
Ostatnia aktualizacja: 2022-11-24 21:21
Kiermasz Świąteczny z Młodą Sztuką w INKU
W Inkubatorze Sektorów Kreatywnych zainaugurowano sezon kiermaszów świątecznych ze sztuką lokalnych artystów i rzemieślników. Fot. Magdalena KLYTA  

Każdy, kto już myśli o świątecznych prezentach dla bliskich lub po prostu chciał poczuć ducha świąt, mógł odwiedzić w czwartek (24 listopada) Inkubator Sektorów Kreatywnych przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Zorganizowano tam kiermasz bożonarodzeniowy ze stoiskami artystów i rzemieślników.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Inkubatorze zainaugurował w Szczecinie sezon świąteczny i dał okazję do nabycia wyjątkowych, ręcznie robionych upominków, które będzie można podarować pod choinką sobie, bądź bliskim. Nie zabrakło ręcznie szytych maskotek, ozdób bożonarodzeniowych, dzierganych czapek i szalików, świec, naturalnych kosmetyków, ręcznie robionej biżuterii oraz obrazów, plakatów i bożonarodzeniowych kartek. Natomiast na wszystkich głodnych, nie tylko świątecznych wrażeń, czekał popcorn i ciasta.

 - Chcieliśmy rozpocząć sezon kiermaszów w naszym mieście i regionie - mówiła Magdalena Roman ze Stowarzyszenia Media Design Inkubator Sektorów Kreatywnych. - Kiermasz Bożonarodzeniowy w INKU jest jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie Baltic Home, prezentującej sztukę krajów bałtyckich. Postanowiliśmy go zorganizować razem z finisażem wystawy, żeby móc promować także naszych lokalnych artystów i rękodzielników. Nie pobieramy też opłat ani prowizji za wystawienie się tutaj ze swoją sztuką, tak, żeby każdy artysta mógł się pokazać szerszej publiczności z tym, co tworzy.

W kiermaszu wzięło udział 19 wystawców. Finisaż wystawy Baltic Home połączony był z rozmową z jej twórcami. Całość wydarzenia zakończył set muzyczny w wykonaniu DJ-a Morfeusza.

Dla wielbicieli oryginalnych prezentów czwartkowe wydarzenie było rozgrzewką przed rozpoczynającym się za tydzień Szczecińskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który w tym roku będzie się odbywał w czterech miejscach: na Deptaku Bogusława, placu Lotników, placu Adamowicza i alei Kwiatowej. Start 2 grudnia. ©℗

Magdalena Klyta

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA