niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kier ze łzą w oku

Kier ze łzą w oku

Kier ze łzą w oku
Data publikacji: 2019-08-25 13:49
Wywietleń: 1111 409024

Zostawał w ogrodzie sam i się nudził. Całą więc uwagę skupiał na wynajdywaniu dróg ucieczki. Z kolejnego „giganta” trafił jednak do schroniska, skąd opiekunowie już go nie odebrali. Stracił dom, więc teraz za kratami przytuliska czeka na nową szansę, czyli na kochającą rodzinę.

Kier to sprytny psiak z potencjałem. Czterolatek w pełni sił – żwawy przystojniak. Kocha ludzi, ale nie toleruje innych zwierząt. Ciekawy świata, więc pewnie dlatego na spacerze ciągnie za sobą opiekuna, braki w wychowaniu nadrabiając… uśmiechniętym pyskiem.

– Kier już gościł w schronisku, pół roku temu. Sprawdził się w domu jako pies idealny. Do dzieci – dosłownie – z sercem na łapie. Ale jest u nas ponownie, więc nie wszystko poszło jak w bajce – opowiadają Kiera tymczasowi schroniskowi opiekunowie. – Został oddany, ponieważ opiekunowie, ponoć, nie radzili sobie z jego skłonnością do ucieczek. Trudno się dziwić, że pozostawiony sam sobie na ogrodzie szukał rozrywki z dala od domu… Ale mniejsza o to, bo teraz najważniejsze jest znalezienie odpowiedzialnej rodziny dla tego sympatycznego chłopaka.

Kier to wprawdzie nie maluch do torebki, ale jak najbardziej przyjazny kanapowiec. Pozytywnie nastawiony do świata. Jednak teraz w jego oczach jest smutek. W schroniskowych realiach sobie nie radzi. Cierpi z tęsknoty za prawdziwym domem.

– Najważniejsza jest Kiera przyszłość, która będzie spoczywać w rękach jego nowej rodziny – przekonują opiekunowie psiaka. – To chłopak do zakochania od pierwszego wejrzenia. Nie pozwólmy, aby zbyt długo na tę miłość czekał. Tym bardziej zapraszamy na spacer zapoznawczy.

Kier uwielbia dzieci i z nimi zabawy. Jest wobec nich delikatny. Poza tym wszystko go interesuje. Wszędzie go pełno. Zna zasady życia w domu. Zachowuje czystość. To mądry psiak, który spokojnie poczeka na powrót opiekuna z pracy.

Jednak potrzebuje uwagi, cierpliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nim dom i serce. Kto chciałby tego przystojniaka (439/19) lub jakąkolwiek inną psinę i kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Kier ze łzą w oku Kier ze łzą w oku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie