Niedziela 04 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Kier ze łzą w oku

Data publikacji: 2019-08-25 13:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 13:49
Kier ze łzą w oku
Kier to towarzyski przystojniak ze schroniska. Jego tymczasowi opiekunowie szukają dla niego domu na już i na zawsze. Fot. Schronisko/Wolontariat  

Zostawał w ogrodzie sam i się nudził. Całą więc uwagę skupiał na wynajdywaniu dróg ucieczki. Z kolejnego „giganta” trafił jednak do schroniska, skąd opiekunowie już go nie odebrali. Stracił dom, więc teraz za kratami przytuliska czeka na nową szansę, czyli na kochającą rodzinę.

Kier to sprytny psiak z potencjałem. Czterolatek w pełni sił – żwawy przystojniak. Kocha ludzi, ale nie toleruje innych zwierząt. Ciekawy świata, więc pewnie dlatego na spacerze ciągnie za sobą opiekuna, braki w wychowaniu nadrabiając… uśmiechniętym pyskiem.

– Kier już gościł w schronisku, pół roku temu. Sprawdził się w domu jako pies idealny. Do dzieci – dosłownie – z sercem na łapie. Ale jest u nas ponownie, więc nie wszystko poszło jak w bajce – opowiadają Kiera tymczasowi schroniskowi opiekunowie. – Został oddany, ponieważ opiekunowie, ponoć, nie radzili sobie z jego skłonnością do ucieczek. Trudno się dziwić, że pozostawiony sam sobie na ogrodzie szukał rozrywki z dala od domu… Ale mniejsza o to, bo teraz najważniejsze jest znalezienie odpowiedzialnej rodziny dla tego sympatycznego chłopaka.

Kier to wprawdzie nie maluch do torebki, ale jak najbardziej przyjazny kanapowiec. Pozytywnie nastawiony do świata. Jednak teraz w jego oczach jest smutek. W schroniskowych realiach sobie nie radzi. Cierpi z tęsknoty za prawdziwym domem.

– Najważniejsza jest Kiera przyszłość, która będzie spoczywać w rękach jego nowej rodziny – przekonują opiekunowie psiaka. – To chłopak do zakochania od pierwszego wejrzenia. Nie pozwólmy, aby zbyt długo na tę miłość czekał. Tym bardziej zapraszamy na spacer zapoznawczy.

Kier uwielbia dzieci i z nimi zabawy. Jest wobec nich delikatny. Poza tym wszystko go interesuje. Wszędzie go pełno. Zna zasady życia w domu. Zachowuje czystość. To mądry psiak, który spokojnie poczeka na powrót opiekuna z pracy.

Jednak potrzebuje uwagi, cierpliwości i wyrozumiałości, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nim dom i serce. Kto chciałby tego przystojniaka (439/19) lub jakąkolwiek inną psinę i kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA