Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Kici los

Data publikacji: 2020-03-14 14:28
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-15 20:52
Kici  los
Melancholijna Kicia (327K/19) zwana też Grubasią w schronisku czekana nowy dom i rodzinę. To rozbrajająco spokojna kicia, która chętnie mruczy wtulając się w człowieka.  

To dama, która ceni sobie spokój. Dlatego dzieci trzyma na dystans. Kto będzie próbował przekroczyć jej strefę komfortu, tego skarci łapą. Dlatego… Właśnie wróciła do schroniska z nieudanej adopcji, po 2 latach.

Kicia zwana też Grubasią jest towarzyską pieszczochą: refleksyjnej natury i delikatną. Doskonale zna realia domowego życia. I bardzo za nimi tęskni. Do tego stopnia, że powrót do schroniska odchorowała.

- Kwarantanna, klatka, strach i stres zrobiły swoje - mówią Kici schroniskowe opiekunki. - Kolejny raz Grubasia próbuje odnaleźć się w tym otoczeniu. Miałyśmy nadzieję, że nie zabawi w schronisku długo: szybko trafi na odpowiedzialnego opiekuna, tym razem do domu na dobre i na stałe. Niestety…

Kicia już doszła do formy. Jednak potrzebuje własnej przestrzeni. Przyjaznego spokojnego miejsca, w którym wreszcie będzie mogła być sobą. To nie jej wina, że dzieci się boi i - dla bezpieczeństwa obu stron - nie powinna z nimi mieszkać. Najlepiej - jak przekonują Grubasi opiekunki - jeśli będzie jedynym czworonożnym pupilem w rodzinie.

- Jak każdy kot, miewa humory. Jednak okazującym jej troskę ludziom potrafi pięknie okazywać wdzięczność. Przyjaźnie się ocierając, mrucząc i wpatrując oczyma bezgranicznej sympatii - przekonują Grubasi schroniskowe opiekunki. - Pragniemy, aby Kicia wreszcie trafiła do rodziny, która odda jej ciepłe miejsce na kanapie, a poza tym zapewni wszystko, co najlepsze. Bo Grubasia zasługuje na miłość!

Kicia ma niewiele ponad 4 lata. I pilnie potrzebuje przyjaznego domu. Kto chciałby tę niezwykle przyjazną istotkę (327K/19) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, kocinę lub psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

***

Szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - jako jedna z instytucji podległych miastu - również jest zamknięte dla szczecinian. Co nie znaczy, że proces adopcyjny zwierząt także zostanie wstrzymany. Przeciwnie.

Jak przekazuje Centrum Informacji Miasta, w związku z zaleceniami dotyczącymi walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - od piątku (13 bm.) aż do odwołania - pozostanie zamknięte dla odwiedzających. Jednak praca związana z przyjmowaniem, odbiorem i opieką nad zwierzętami będzie kontynuowana, niezmiennie.

- Także proces adopcyjny NIE JEST wstrzymany. Będzie jednak odbywał się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu konkretnej daty i godziny - informuje szczeciński magistrat. - Osoby zainteresowane adopcją proszone są więc wyłącznie o kontakt telefoniczny, pod numerem 91 487 02 81.

Także godziny adopcyjne pozostają bez zmian: od 8 do 16.

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2020-03-15 20:31:38
Piekna ta kotka.Elegancka:)
kicia Gubasia
2020-03-14 17:39:28
do porzedniej wiadomosci odn.kici Grubasi......... nie podalam kotaktu do siebie,przepraszam jb.pach@gazeta.pl
Kici Los
2020-03-14 17:36:36
Mam zapytanie odn.kici Grubasi,ile ona wazy jesli ma tak cudowne imie? czy ma napewno 4 lata i czy przyzwyczai sie bez problemow w kolejnym nowym domku jesli zostala zwrocona z adopcji? Jestem sama,kotek odszedl za Teczowy Most niewiele pon.miesiac,wiec mam za soba staz zyciowy ze zwierzatkiem poza tym to byl moj trzeci przyjaciel/byl u mnie 8 lat/. prosze o kontakt
Buba
2020-03-14 15:56:35
Jakie cudo. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie kochającą rodzinę

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ