wtorek, 07 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kaziuki w mieście nad Regą

Kaziuki w mieście nad Regą

Kaziuki w mieście nad Regą
Data publikacji: 2016-03-06 21:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 2013 122600

W niedzielę (6 bm.) mszą świętą w kościele pw. MBNP w Świdwinie w intencji Polaków na Kresach i Kresowian na ziemi świdwińskiej został zakończony cykl imprez i uroczystości zorganizowanych w ramach XXIV edycji Kaziuków Wileński przez miejscowe Towarzystwo Miłośników Wilna we współpracy ze Świdwińskim Ośrodkiem Kultury Zamek.

Przez trzy dni w mieście wiele się działo. Dużym zainteresowaniem cieszył się w piątek i sobotę jarmark kresowy na terenie miejscowej hali targowej i przyległościach. Oferowane produkty: palmy wielkanocne, chlebek wileński, kaziukowe serca z piernika, obwarzanki i inne wyroby regionalne miały dużo nabywców. Na estradzie wystąpiły miejscowe zespoły artystyczne z okolicznościowym repertuarem. W tym roku gościem specjalnym Kaziuków w Świdwinie był Romuald Mieczkowski, redaktor naczelny kwartalnika literackiego „Znad Wilii” , poeta, filmowiec, który przekazał pozdrowienia z Wilna od naszych rodaków oraz spotkał się w sali rycerskiej zamku joannitów z byłymi mieszkańcami Wileńszczyzny i młodzieżą szkól świdwińskich. Mówił o Wilnie wczoraj i dziś. Przywołał na pamięć ludzi z nim związanych, a m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Józefa Piłsudskiego, Czesława Miłosza, Tadeusza Konwickiego. Obecni nagrodzili go brawami. Gość znad Wilii był zachwycony Kaziukami nad Regą.

Tekst i fot. (cz.b.) 

Kaziuki w mieście nad Regą Kaziuki w mieście nad Regą

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie