czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Katedra w remoncie

Katedra w remoncie

Katedra w remoncie
Data publikacji: 2018-04-06 19:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Wywietleń: 2887 321840

Trwa remont Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. Prace budowlane prowadzone są w ramach projektu pn. „Rekonstrukcja gotyckiego stylu świątyni poprzez renowację z przebudową, rozbudową i nadbudową północnej części Katedry Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie”.

Zakres prac obejmuje m.in. prace ziemne, rozbiórkę części konstrukcji, prace przy ścianach w części podziemnej, dobudowę i uzupełnienia ubytków w nadziemnej części świątyni, izolację poziomą w piwnicach i pionową ścian nadziemnych, prace przy konstrukcji i pokryciu dachu, stolarce okiennej, podłogach i posadzkach.

Wykonawca remontu, szczecińska firma Inwest CW, przystąpił już do pierwszego etapu - prac rozbiórkowych. Po zakończeniu rekonstrukcji, co zgodnie z planem powinno nastąpić do 31 października br., północna ściana świątyni zmieni swój wygląd. Powinna wyglądać tak, jak na przedwojennych zdjęciach.

Koszt przebudowy katedry szacowany jest na 3,6 mln zł. Z tej sumy 3 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych. Prace prowadzone są w ramach "Działania 4.1 "Dziedzictwo kulturowe" Regionalnego programu operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. ©℗

ToT

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Katedra w remoncie

Komentarze

szczecinianin
Czy ktoś oglądał projekt budowlany, ten że strony Katedry ?? Przecież ta regotyzacja nie ma nic wspólnego z dawnym wyglądem Katedry z roku 1900r. Na co pozwalają Ci konserwatorzy miejscy. Czyżby Księża byli poza kontrolą?
2018-05-07 06:41:19
@ o Podobni tobie dawno temu też tak "wieścili" i nic z tego nie wyszło.
Czy ktoś w Kurierze sprawdza wpisy? Przecież takie obrażające uczucia religijne kalumnie czerwonych powinny być od razu kasowane.
2018-04-08 00:38:47
dante
były ministrant - opamiętaj się, nigdy nie byleś ministrantem , w jaki kościele. może pod chmurka ???/
2018-04-07 13:05:48
o
a mnie się to podoba. za kilkadziesiąt lat będziemy posiadać stylowe dyskoteki albo meczety. solidniejsze to to niż namiot opery na który PO wydało kilka milionów złotych. możecie się ze mną nie zgadzać ale ducha czasu nie da się powstrzymać! pomimo klerykalnej manifestacji ulicznej pochodami, marszami, happeningami i innymi imprezami na świeżym i stęchłym powietrzu Szczecin jako miasto ateistów wygląda na tle pozostałej części kraju znakomicie więc jest materialne zaplecze do budowy pokolenia wolnej miłości bez dewiantów w kieckach obciskających krtań kawałkiem białego sznura.ołtarz można będzie wykorzystywać jako łoże seksualnej inicjacji- jest tak długi że zmieści kilka par
2018-04-07 11:29:36
do @ ministranta byłego
"W niemczech (z małej?) kazda osoba ktora jes....".....W Niemczech jest tzw. Kirchenstouer, znam to , nie musisz wyjaśniać....Napisz durniu dlaczego Twoje "donki" przez osiem lat nie wprowadziły tego podatku, schowali do szuflady?... Bali się gniewu "kościoła", czy dbali o swe dupy?....Nawet Donald T. wziął "błogosławieństwo" od bp. Gocławskiego, akutat wypadło przed wyborami - pech....Zamias pyskować o "ciekawe jak by ..." idź do swych "totalnych opozycjonistów" i przekonaj ich o swch bolączkach, może Schetyna pokaże "charyzmę" i zrobi Tobie dobrze.
2018-04-07 10:17:28
Olek
Zawsze ostrzegam: leming nigdy nie powinien być ministrantem. To "nie dla idiotów".
2018-04-07 08:34:10
....
@do @ ministranta byłego :W niemczech kazda osoba ktora jest czlonkiem danego zwiazku wyznaniowego jest zobowiazana co roku finansowac ten zwiazek ze swoich podatkow-czyli PIT-U, miesiecznie na osobe wychodzi ok 200 euro, ciekawe jak by u nas to wprowadzic to bylby dopiero lament "owieczek" hah
2018-04-07 07:51:07
----
Ciekawy paradoks i hipokryzjja -instytucja jawnie antyunijna korzysta ze wsparcia z kasy unijnej , na ruski mir wam tesko to niech wladimir was finansuje .
2018-04-07 07:48:47
do @ ministranta byłego
"...przy wejściu siedzi pani i wręcz żąda opłaty za wejście do katedry"...Idioto (małolat?) nie pamiętasz tego z "klapą", który "dał demokrację", a ta przemieniła się w demokrację liberalną? To od tamtego czasu jest zasada - nic za darmo, gospodarka wolniorynkowa reguluje się sama. Nie właź tam i nie daj zarobić. Zmusza Ciebie koś kałachem?
2018-04-06 23:33:51
były ministrant
A klechy dalej doją , nie wystarczy konkordat 1,8 miliarda rocznie , z tacą trzeba biegać podczas każdego z nabożeństw, mało tego przy wejściu siedzi pani i wręcz żąda opłaty za wejście do katedry OTO KATOTALIBAN PO POLSKU !!!!
2018-04-06 21:17:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie