piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Katechetka? Do warzywniaka!

Katechetka? Do warzywniaka!

Katechetka? Do warzywniaka!
Data publikacji: 2016-06-28 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2805 141215

Agnieszka Komorowska przez 14 lat uczyła religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku. Z dnia na dzień misja do nauczania katechezy została jej cofnięta. Dowiedziała się o tym od dyrekcji szkoły.

– Mam ogromny żal, że odebrano mi misję do nauczania religii bez postawienia mi jakichkolwiek zarzutów dotyczących mojej pracy katechetycznej – mówi A. Komorowska. – Po cichu, za plecami. Jest mi przykro, że po 14 latach tak ze mną postąpiono. Zastanawiam się, dlaczego? Czy dlatego, żeby dwaj księża, którzy także uczą w szkole religii, mieli dalej całe etaty? Chyba tak. Łatwiej pozbyć się z pracy matki pięciorga dzieci, niż podzielić godziny na nas troje. To niestety smutna rzeczywistość katechetów pozostających na łasce księży.

Katechetka poprosiła o pomoc redakcję „Kuriera”. Podkreśla, że wcześniej próbowała skontaktować się z księdzem arcybiskupem Andrzejem Dzięgą, metropolitą szczecińsko-kamieńskim, żeby sprawę wyjaśnić.

– Próby na nic się zdały – ubolewa.

Jacek Słomka

Fot. Robert Stachnik/Archiwum

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 czerwca 2016 roku 

Komentarze

Antyidiota
Nie mieszajmy jezusa z kosciolem jezus ich nazywal zmijami i klamcami Prosze nie mieszac chrzescijanstwa z religiami ludzkimi katolicyzm to zlepek roznych religii
2016-09-21 14:19:20
EUuaach ante portas
Już sam Jezus oddzielił kościół od państwa nakazując płacić podatki Cesarzowi, a Kościołowi na tacę. Określona została zasada rozdzielności finansowania Kościoła i Państwa. Tym samym niewłaściwe jest aby uczono religii w szkołach państwowych za pieniądze państwowe. Problem w tym, że oburzamy się na tę subtelną katolicką wiarę gdzie podczas mszy św. krew zamienia się w wino, a (na razie) nie doświadczyliśmy islamskiego "święta" Halacha gdzie krew z zarzynanych dla jakiegoś "EUuaacha" zwierząt, (krów, cieląt i byków) - leje się strumieniami po asfalcie a dzieci maczają w tym ręce i wykrzykują, że to "krew dla EUuaacha". No przepraszam, ale to musi być jakiś mięsożerny potwór ten "EUuaach". Europa chrześcijańska zrobiła zdecydowany postęp mimo wojen religijnych i tych wszystkich okropności i pozbyła się teo-fanatyzmu, co w islamie niestety jest bezdyskusyjną normą i samą esencją. W chrześcijaństwie wiara jest dobrowolną i osobistą drogą każdego wyznawcy. To są obce światy i porozumienie nie ma szans tam gdzie teo-fanatyk chce i musi narzucać innym swój teo-fanatyzm.. No i wszędzie ta krew.. - to jakaś obsesja ciemniaków.
2016-06-29 14:33:14
cap kościelny
Sz. katolicka katechetko! WARZYWA to też dzieła boże i to są nasi jeszcze młodsi bracia.... Haniebnym jest, że aż troje nauczycieli (w tym dwu sutannerów) za nasze podatkowe pensje uczy swojej religii(bałwochwalczej)! Uczy jej w szkole państwa , gdzie jest konstytucyjny rozdział wszelkich religii od państwowych instytucji!!!
2016-06-29 10:22:43
mario
Proponuje zamodlic sie do ów boga. Kurier nic nie pomoze, moze nie widzialna postac cos wskora i porozmawia o trudnej sytuacji pani katechetki. Pewnie czuje sie teraz jak u pana Boga za piecem. Hehe. Oto wiara w boga wlasnie. Bzdura totalna z tym bogiem. Co on robi i jak pomaga ? Oto dowod wlasnie. Nikt nie udowodnil jego istnienia a ludzie tak w niego wierza, a jak ja w Mamę ,ktora mam.
2016-06-28 19:44:04
......
"Czy dlatego, żeby dwaj księża, którzy także uczą w szkole religii, mieli dalej całe etaty?" Argument nie na miejscu, może oni też mają po pięcioro dzieci, ale się tym nie chwalą.
2016-06-28 12:44:10
.....
Teraz kobita nie ma wyjścicia - zostanie celebrytką.
2016-06-28 12:37:29
rib
Bog tak chcial z Jego wola sie trzeba pogodzic
2016-06-28 12:37:20
Religii w ogóle nie powinno być w szkołach
od tego są kościoły
2016-06-28 12:07:25
Gdzie Rzym gdzie Krym
Jako katolik uważam i zawsze uważałem, że miejscem modlitwy i praktyk religijnych oraz nauki religii jest Kościół i zgromadzona wokół niego społeczność wiernych, a nie szkoła państwowa. Szkoła nie zajmuje się indoktrynacją jakiejkolwiek ideologii, ani wprowadzaniem ateizmu, ani rozstrzyganiem co istnieje, a co nie istnieje. Polska nie jest i nigdy nie była państwem wyznaniowym. Czy państwo wyznaniowe mogłoby prowadzić wojny z Zakonem Najświętszej Marii Panny ? Zamiast praktyki konkretnego, jednego z wyznań chrześcijańskich potrzebna jest raczej wiedza o historii samego chrześcijaństwa czy nawet papiestwa, a także doktrynach religijno-społecznych (np. islam) ale podkreślam wiedza a nie indoktrynacja i praktykowanie tych doktryn. Każdy Polak zna datę 1410 r - zwycięstwa polskiego rycerstwa nad elitą Zakonu Krzyżackiego. Pięć lat później, w 1415 r. 6 lipca, po Soborze w Konstancji elita kościoła katolickiego w Czechach spaliła żywcem na stosie profesora Uniwersytetu Praskiego, wybitnego myśliciela i swojego kapłana - Jana Husa. Kto wie, że w Czechach 6 lipca jest świętem państwowym i dniem wolnym od pracy ? Kto wie, że Jan Hus popierał także walkę Polaków z zakonem krzyżackim i przesłał Władysławowi Jagielle list gratulacyjny z okazji zwycięstwa pod Grunwaldem w 1410 r. ? Sama religia katolicka w różnych epokach bardzo się różniła i przez stulecia ewoluowała duchowość chrześcijańska. I naprawdę szkoła nie jest miejscem wykładni ŻADNEJ doktryny katolickiej, która w ostateczności jest jedynie WIARĄ, a nie obowiązującym poglądem społeczno-politycznym (jak np. islam). Jestem katolikiem i bronię katolicyzmu w Polsce bo jest np. uniwersalny. Duchowość chrześcijańska jest niepodważalnym skarbem. Nawet najbardziej zdeterminowanemu katolikowi nie przyjdzie do głowy ażeby się wysadzić w tłumie innych ludzi tylko dlatego, że są "niewierni" - jak to ma miejsce wśród islamistów. I ostatecznie nie wiemy czego nauczała Pani Katechetka. Bo jeżeli np. przekraczała kanon wiary katolickiej i wkraczała na tereny społeczno-polityczne głosząc np. że chrześcijanie i muzułmanie wyznają "tego samego Stwórcę", to, to już nie jest Kościół Rzymsko-Katolicki tylko Jerozolimsko-Katolicki.
2016-06-28 12:06:31
Rumpelstilzchen
Wczoraj lansowała się na łamach GS, a dzisiaj dziennikarzyny 24K o niej piszą? Niebawem "Uwaga", "Dzień dobry TVN" czy jeszcze inne "Kulisy sławy". Co to za ważna persona? Może niech apelację do papieża napisze... Nie nadaje się do pracy w innym zawodzie? Nie potrafi nic innego jak wciskac dzieciom ciemnotę o hebrajskim bożku? Tym razem nie napisano nic o gromadce jej dzieci? Nie wspomniano ile czasu w ostatnich "przepracowanych" latach siedziała na L4, wychowawczym, urlopach na żądanie itp? - a się zagotowaliśmy! :)
2016-06-28 10:39:37
lolo
Przecież ci z KK są tacy miłosierni, pomocni bliźniemu i coś tam jeszcze. Nie wiem jak można w XXI wieku modlić się i całować po rękach facetów w czarnych sukienkach. Czy ktoś odpowie mi na to pytanie. Ja tego nie rozumiem. A Pani Agnieszce no cóż, pozostało modlić się, zapewne Bóg tak chciał, to po co szuka pomocy na ziemskim padole. Na pewno uczyła, że wszystko w rękach Boga. To do kogo teraz pretensje. Albo ja z tego ich nauczania wiary nie rozumiem.
2016-06-28 10:27:07
@Fakt jest taki
Trzeba czytać całą informację. Na końcu jest napisane: „Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 czerwca 2016 roku”
2016-06-28 10:26:03
Fakt
W tytule bijący po oczach warzywniak, a w tekście o nim ani słowa.
2016-06-28 10:06:03
Gargamel
I się Pani przekonała jak wygląda miłość bliźniego w wykonaniu KK. Pieniądz się liczy a nie wiara.
2016-06-28 10:03:21
Olek
Jeśli Komorowska, to "PRO CIVILI" z pewnością pomoże.
2016-06-28 09:49:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie