Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Katechetka? Do warzywniaka!

Data publikacji: 28 czerwca 2016 r. 09:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Katechetka? Do warzywniaka!
 

Agnieszka Komorowska przez 14 lat uczyła religii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku. Z dnia na dzień misja do nauczania katechezy została jej cofnięta. Dowiedziała się o tym od dyrekcji szkoły.

– Mam ogromny żal, że odebrano mi misję do nauczania religii bez postawienia mi jakichkolwiek zarzutów dotyczących mojej pracy katechetycznej – mówi A. Komorowska. – Po cichu, za plecami. Jest mi przykro, że po 14 latach tak ze mną postąpiono. Zastanawiam się, dlaczego? Czy dlatego, żeby dwaj księża, którzy także uczą w szkole religii, mieli dalej całe etaty? Chyba tak. Łatwiej pozbyć się z pracy matki pięciorga dzieci, niż podzielić godziny na nas troje. To niestety smutna rzeczywistość katechetów pozostających na łasce księży.

Katechetka poprosiła o pomoc redakcję „Kuriera”. Podkreśla, że wcześniej próbowała skontaktować się z księdzem arcybiskupem Andrzejem Dzięgą, metropolitą szczecińsko-kamieńskim, żeby sprawę wyjaśnić.

– Próby na nic się zdały – ubolewa.

Jacek Słomka

Fot. Robert Stachnik/Archiwum

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 czerwca 2016 roku 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antyidiota
2016-09-21 14:19:20
Nie mieszajmy jezusa z kosciolem jezus ich nazywal zmijami i klamcami Prosze nie mieszac chrzescijanstwa z religiami ludzkimi katolicyzm to zlepek roznych religii
EUuaach ante portas
2016-06-29 14:33:14
Już sam Jezus oddzielił kościół od państwa nakazując płacić podatki Cesarzowi, a Kościołowi na tacę. Określona została zasada rozdzielności finansowania Kościoła i Państwa. Tym samym niewłaściwe jest aby uczono religii w szkołach państwowych za pieniądze państwowe. Problem w tym, że oburzamy się na tę subtelną katolicką wiarę gdzie podczas mszy św. krew zamienia się w wino, a (na razie) nie doświadczyliśmy islamskiego "święta" Halacha gdzie krew z zarzynanych dla jakiegoś "EUuaacha" zwierząt, (krów, cieląt i byków) - leje się strumieniami po asfalcie a dzieci maczają w tym ręce i wykrzykują, że to "krew dla EUuaacha". No przepraszam, ale to musi być jakiś mięsożerny potwór ten "EUuaach". Europa chrześcijańska zrobiła zdecydowany postęp mimo wojen religijnych i tych wszystkich okropności i pozbyła się teo-fanatyzmu, co w islamie niestety jest bezdyskusyjną normą i samą esencją. W chrześcijaństwie wiara jest dobrowolną i osobistą drogą każdego wyznawcy. To są obce światy i porozumienie nie ma szans tam gdzie teo-fanatyk chce i musi narzucać innym swój teo-fanatyzm.. No i wszędzie ta krew.. - to jakaś obsesja ciemniaków.
cap kościelny
2016-06-29 10:22:43
Sz. katolicka katechetko! WARZYWA to też dzieła boże i to są nasi jeszcze młodsi bracia.... Haniebnym jest, że aż troje nauczycieli (w tym dwu sutannerów) za nasze podatkowe pensje uczy swojej religii(bałwochwalczej)! Uczy jej w szkole państwa , gdzie jest konstytucyjny rozdział wszelkich religii od państwowych instytucji!!!
mario
2016-06-28 19:44:04
Proponuje zamodlic sie do ów boga. Kurier nic nie pomoze, moze nie widzialna postac cos wskora i porozmawia o trudnej sytuacji pani katechetki. Pewnie czuje sie teraz jak u pana Boga za piecem. Hehe. Oto wiara w boga wlasnie. Bzdura totalna z tym bogiem. Co on robi i jak pomaga ? Oto dowod wlasnie. Nikt nie udowodnil jego istnienia a ludzie tak w niego wierza, a jak ja w Mamę ,ktora mam.
......
2016-06-28 12:44:10
"Czy dlatego, żeby dwaj księża, którzy także uczą w szkole religii, mieli dalej całe etaty?" Argument nie na miejscu, może oni też mają po pięcioro dzieci, ale się tym nie chwalą.
.....
2016-06-28 12:37:29
Teraz kobita nie ma wyjścicia - zostanie celebrytką.
rib
2016-06-28 12:37:20
Bog tak chcial z Jego wola sie trzeba pogodzic
Religii w ogóle nie powinno być w szkołach
2016-06-28 12:07:25
od tego są kościoły
Gdzie Rzym gdzie Krym
2016-06-28 12:06:31
Jako katolik uważam i zawsze uważałem, że miejscem modlitwy i praktyk religijnych oraz nauki religii jest Kościół i zgromadzona wokół niego społeczność wiernych, a nie szkoła państwowa. Szkoła nie zajmuje się indoktrynacją jakiejkolwiek ideologii, ani wprowadzaniem ateizmu, ani rozstrzyganiem co istnieje, a co nie istnieje. Polska nie jest i nigdy nie była państwem wyznaniowym. Czy państwo wyznaniowe mogłoby prowadzić wojny z Zakonem Najświętszej Marii Panny ? Zamiast praktyki konkretnego, jednego z wyznań chrześcijańskich potrzebna jest raczej wiedza o historii samego chrześcijaństwa czy nawet papiestwa, a także doktrynach religijno-społecznych (np. islam) ale podkreślam wiedza a nie indoktrynacja i praktykowanie tych doktryn. Każdy Polak zna datę 1410 r - zwycięstwa polskiego rycerstwa nad elitą Zakonu Krzyżackiego. Pięć lat później, w 1415 r. 6 lipca, po Soborze w Konstancji elita kościoła katolickiego w Czechach spaliła żywcem na stosie profesora Uniwersytetu Praskiego, wybitnego myśliciela i swojego kapłana - Jana Husa. Kto wie, że w Czechach 6 lipca jest świętem państwowym i dniem wolnym od pracy ? Kto wie, że Jan Hus popierał także walkę Polaków z zakonem krzyżackim i przesłał Władysławowi Jagielle list gratulacyjny z okazji zwycięstwa pod Grunwaldem w 1410 r. ? Sama religia katolicka w różnych epokach bardzo się różniła i przez stulecia ewoluowała duchowość chrześcijańska. I naprawdę szkoła nie jest miejscem wykładni ŻADNEJ doktryny katolickiej, która w ostateczności jest jedynie WIARĄ, a nie obowiązującym poglądem społeczno-politycznym (jak np. islam). Jestem katolikiem i bronię katolicyzmu w Polsce bo jest np. uniwersalny. Duchowość chrześcijańska jest niepodważalnym skarbem. Nawet najbardziej zdeterminowanemu katolikowi nie przyjdzie do głowy ażeby się wysadzić w tłumie innych ludzi tylko dlatego, że są "niewierni" - jak to ma miejsce wśród islamistów. I ostatecznie nie wiemy czego nauczała Pani Katechetka. Bo jeżeli np. przekraczała kanon wiary katolickiej i wkraczała na tereny społeczno-polityczne głosząc np. że chrześcijanie i muzułmanie wyznają "tego samego Stwórcę", to, to już nie jest Kościół Rzymsko-Katolicki tylko Jerozolimsko-Katolicki.
Rumpelstilzchen
2016-06-28 10:39:37
Wczoraj lansowała się na łamach GS, a dzisiaj dziennikarzyny 24K o niej piszą? Niebawem "Uwaga", "Dzień dobry TVN" czy jeszcze inne "Kulisy sławy". Co to za ważna persona? Może niech apelację do papieża napisze... Nie nadaje się do pracy w innym zawodzie? Nie potrafi nic innego jak wciskac dzieciom ciemnotę o hebrajskim bożku? Tym razem nie napisano nic o gromadce jej dzieci? Nie wspomniano ile czasu w ostatnich "przepracowanych" latach siedziała na L4, wychowawczym, urlopach na żądanie itp? - a się zagotowaliśmy! :)
lolo
2016-06-28 10:27:07
Przecież ci z KK są tacy miłosierni, pomocni bliźniemu i coś tam jeszcze. Nie wiem jak można w XXI wieku modlić się i całować po rękach facetów w czarnych sukienkach. Czy ktoś odpowie mi na to pytanie. Ja tego nie rozumiem. A Pani Agnieszce no cóż, pozostało modlić się, zapewne Bóg tak chciał, to po co szuka pomocy na ziemskim padole. Na pewno uczyła, że wszystko w rękach Boga. To do kogo teraz pretensje. Albo ja z tego ich nauczania wiary nie rozumiem.
@Fakt jest taki
2016-06-28 10:26:03
Trzeba czytać całą informację. Na końcu jest napisane: „Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 czerwca 2016 roku”
Fakt
2016-06-28 10:06:03
W tytule bijący po oczach warzywniak, a w tekście o nim ani słowa.
Gargamel
2016-06-28 10:03:21
I się Pani przekonała jak wygląda miłość bliźniego w wykonaniu KK. Pieniądz się liczy a nie wiara.
Olek
2016-06-28 09:49:20
Jeśli Komorowska, to "PRO CIVILI" z pewnością pomoże.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA