niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kartony pod skrzyniami

Kartony pod skrzyniami

Kartony pod skrzyniami
Data publikacji: 2016-08-01 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:35
Wywietleń: 444 146616

Zestaw ciężarowy, którym miały być przewożone skrzynie na rybę, od razu nieco śmierdział świnoujskim celnikom. Mieli nosa- znaleźli niemal 1,5 mln lewych papierosów o szacunkowej wartości 980 tys. złotych.

Wieczorem w Świnoujściu celnicy zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy. Według deklaracji miały być nim przewożone skrzynie na rybę. Funkcjonariusze zdecydowali jednak o przeprowadzeniu rewizji towaru. Już po zważeniu pojazdu się okazało, że nie wszystko jest zgodne z dokumentami.

Po otwarciu naczepy i usunięciu kilku warstw skrzyń, celnicy natrafili na kartony papierosów bez polskich znaków akcyzy. W naczepie pojazdu było ich aż 1,5 mln sztuk. Szacunkowa wartość kontrabandy to 980 tys. zł. Natomiast uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na niemalże 440 tys. zł.

- W I półroczu 2016 roku zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali ponad 2,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość przekraczała 1,8 mln zł - informuje Aneta Grzegorzewska-Tórz, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie.

(mag)

Kartony pod skrzyniami Kartony pod skrzyniami

Komentarze

Pytanie,
A co ewentualnie moze byc i w pozostalych TIR-ch...???
2016-08-02 00:42:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”