sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Karsibór” wzmocni przeprawę miejską

„Karsibór” wzmocni przeprawę miejską

„Karsibór” wzmocni przeprawę miejską
Data publikacji: 2020-05-22 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22 20:24
Wywietleń: 1280 456255

Rosnące kolejki przed przeprawami promowymi w Świnoujściu irytują zmotoryzowanych. W związku z tym wprowadzono w piątek dodatkowe kursy. Na przeprawę Świnoujście – Warszów trafi jeden z „Karsiborów”.

Jak podaje Biuro Informacji i Komunikacji Społecznych, do czasu wprowadzenia do ruchu trzeciego promu „Bielik”, w piątki (22 i 29 maja), w godzinach od 8.00 do 18.00, na przeprawie warszowskiej będzie pływał dodatkowy prom „Karsibór”.

– W tej chwili przeprawę promową „Warszów” obsługują dwa promy „Bielik”. Od czerwca, podobnie jak w poprzednich latach, będą pływały trzy jednostki. Aby skrócić czas oczekiwania na przeprawę przy wyjeździe z miasta, prezydent Janusz Żmurkiewicz w porozumieniu z dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej Pawłem Szynkarukiem zdecydował że w piątki, gdy kolejki oczekujących na wyjazd z miasta są najdłuższe, na przeprawie będzie dodatkowo pływał prom „Karsibór” – podają świnoujscy urzędnicy.

Okazuje się, że dwa z czterech promów typu „Bielik” są aktualnie wyłączone z użytkowania. Jeden z powodu awarii, a drugi jest w trakcie planowanego przeglądu okresowego i do czasu jego zakończenia nie może być eksploatowany.

Tekst i fot. BaT

Komentarze

najbardziej trafna decyzja
Prom typu Karsibór na przeprawie Bielik, to jest najbardziej optymalna decyzja z możliwych. Kiedy wjeżdżam autem na Karsibór mam wrażenie, jakbym wjeżdżała na lotniskowiec. Taka jest kolosalna różnica między bielikami a karsiborami. Brawo.
2020-05-22 20:05:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie