Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Karmel na straży prawa

Data publikacji: 31 lipca 2016 r. 08:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Karmel na straży prawa
 

Jest ich osiem. Ostatni - Karmel - zakupiony został przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patrole konne sprawdzają się w stolicy województwa zachodniopomorskiego od kilkunastu już lat.

Sekcja Konna działa przy Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Służbę pełni w niej siedmiu policjantów - jeźdźców. Do tej pory było również siedem koni, ale ostatnio dołączył pięcioletni Karmel. Wierzchowiec ma pięć lat, 173 cm w kłębie, jest rasy śląskiej. Na razie zwierzę musi zaadaptować się w nowym środowisku, ale wkrótce rozpocznie wielomiesięczne szkolenie, które sprawi, że będzie mógł wyruszyć „do pracy". 

- Przygotowaniem wierzchowca zajmuje się policyjny instruktor jeździectwa współpracujący z cywilnym instruktorem jeździectwa Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego - wyjaśnia asp. Agnieszka Kacprzak z KWP w Szczecinie.

Każdy z policyjnych koni przechodzi także tzw. atestację, to coroczny egzamin sprawdzający umiejętności zwierząt. Czworonożni funkcjonariusze sprawdzają się podczas zabezpieczenia imprez masowych, patroli w lasach i parkach, są także obecni na różnego rodzaju uroczystościach. Co roku również - w każdą Wielką Sobotę w kościele na Osowie święcone są pokarmy właśnie dla wierzchowców, ta piękna uroczystość, jedyna w swoim rodzaju w kraju pokazywana jest w mediach ogólnopolskich. (kol)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świonujscianka
2016-07-31 16:46:56
Piękne !!! Na pewno wśród Policjantów będzie im dobrze !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA