Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Kąpieliska w Mielnie i Unieściu otwarte, zakaz kąpieli w Wałczu

Data publikacji: 09 lipca 2024 r. 16:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2024 r. 16:31
Kąpieliska w Mielnie i Unieściu otwarte, zakaz kąpieli w Wałczu
Fot. Elżbieta Kubowska/archiwum  

Zniesiony został we wtorek tymczasowy zakaz wchodzenia do wody na kąpielisku w Unieściu i na kąpielisku nr 220 w Mielnie. Z powodu zakwitu sinic nie można kąpać się w Jeziorze Zamkowym w Wałczu.

Wszystkie morskie kąpieliska w województwie zachodniopomorskim są otwarte. Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan, od wtorku (9 lipca) można się już kąpać na dotychczas zamkniętych kąpieliskach Mielno 220 i Unieście.

Tymczasowy zakaz kąpieli obowiązywał tam od początku sezonu (29 czerwca), a był spowodowany „niedostateczną klasyfikacją jakości wody” w ostatnich latach. Przeprowadzone przez sanepid najnowsze badania próbek mikrobiologicznych wykazały, że kąpiel jest tam bezpieczna.

Kąpielisko w Unieściu ma 74 m linii brzegowej (plaża strzeżona). Kąpielisko nr 220 w Mielnie przy ul. Wydmowej to jedno z sześciu kąpielisk morskich w tej nadbałtyckiej miejscowości. Obejmuje 91 m linii brzegowej.

We wtorek został wprowadzony zakaz wchodzenie do wody na kąpielisku Plaża nad Zamkowym w Wałczu. Rzeczniczka sanepidu powiedziała, że przyczyną jest zakwit sinic w Jeziorze Zamkowym. Regularne badania wody prowadzi tam Powiatowa Stacja Powiatowo-Epidemiologiczna w Wałczu. Drugie kąpielisko w tym mieście, nad jeziorem Raduń, jest otwarte.

Osobom planującym wypoczynek nad wodą Główny Inspektorat Sanitarny poleca serwis kąpieliskowy – sk.gis.gov.pl. Są tam informacje m.in. o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska, terminy rozpoczęcia i zakończenia sezonu, a także aktualności związane z warunkami pogodowymi. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA