wtorek, 21 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kampania na finiszu. Wołoszański wybiera Świnoujście

Kampania na finiszu. Wołoszański wybiera Świnoujście

Kampania na finiszu. Wołoszański wybiera Świnoujście
Data publikacji: 2018-10-18 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 1351 356965

W Świnoujściu kandydaci starali się do siebie przekonać na różne sposoby. Mieszkańcy narzekają, że zabrakło ciekawych pomysłów, zarówno jeżeli chodzi o programy wyborcze, jak i sposób prowadzenia kampanii. Ale jest jeden wyjątek. Paweł Sujka, „jedynka” z listy KWW Janusza Żmurkiewicza otrzymał pomoc od samego… Bogusława Wołoszańskiego.

To już ostatnia prosta w wyścigu o fotel prezydenta Świnoujścia, mandaty w miejskiej radzie oraz sejmiku województwa zachodniopomorskiego. O reelekcję ubiega się Janusz Żmurkiewicz (stworzył własny komitet), a jego najpoważniejszą kontrkandydatką jest Joanna Agatowska (SLD). Temu pierwszemu w sporządzonej na ulicy sondzie przygniatające zwycięstwo dają Kroniki Portowe, a sondy internetowe portali iswinoujscie.pl oraz „Wyspiarza niebieskiego” wskazują na minimalne zwycięstwo J. Agatowskiej oraz drugą turę. Mało kto daje szanse na zwycięstwo dwóm pozostałym kandydatom: Dariuszowi Śliwińskiemu (PO) oraz Pawłowi Winiarskiemu z KWW Nowa Fala. Wszyscy jednak podkreślają, że prawdziwą weryfikacją będą same wybory.

Poszczególni kandydaci starają się przekonać do siebie mieszkańców różnymi sposobami. Jedni postawili na plakaty i promocję na Facebooku, działacze SLD częstowali kawą i ciastkami przy promie, Grupa Morska urządziła poczęstunek na placu Wolności, a kandydaci PO jeździli po mieście rowerami ze swoimi banerami. Obserwatorzy tej kampanii wyborczej uważają, że było w niej wiele złej krwi, ale zabrakło ciekawych pomysłów. Wyborcy wspominają chociażby robota, który na promenadzie zachęcał do głosowania na kandydatkę do rady miasta w jednej z minionych kampanii. Podobnych smaczków teraz nie było. Ale na finiszu znalazła się jedna perełka. Bogusław Wołoszański, popularyzator historii, autor świetnych książek i programów historycznych wystąpił w spocie Pawła Sujki, zastępcy prezydenta Świnoujścia i jednocześnie jedynki w okręgu nr 1 KWW Janusza Żmurkiewicza. W samych superlatywach mówi o Świnoujściu i chwali współpracę z P. Sujką. Co ważne, B. Wołoszański nigdy wcześniej nie wystąpił w spocie wyborczym.

– To miasto, które dynamicznie się rozwija, ale również nie zapomina o historii. Opiekuje się historią. I mam tam wspaniałych przyjaciół, takich jak Paweł Sujka, na którego zawsze mogę liczyć i który wielokrotnie pomagał mi przy realizacji programów o Świnoujściu, a właściwie o historii miasta. Wybieram Świnoujście – kończy hasłem komitetu B. Wołoszański.

Spot z B. Wołoszańskim stanowi jasny punkt świnoujskiej kampanii: poza tym, że stanowi promocję kandydata, to reklamuje również miasto nad Świną. ©℗

BaT

Fot. Archiwum

Na zdjęciu: W spocie wyborczym Pawła Sujki z KWW Janusza Żmurkiewicza wystąpił Bogusław Wołoszański, autor kultowego programu „Sensacje XX wieku”. Panowie współpracowali ze sobą przy wielu okazjach, gdy w regionie kręcono programy historyczne.

 

Komentarze

na mecie
A ja na kolejne pięć lat = bardzo proszę wybieram Pana Pawła Sujkę.
2018-10-19 12:59:36
tobago
"współpracowali ze sobą" ryli?
2018-10-19 11:24:17
wyspiarka
Wiem, na kogo zagłosuję !
2018-10-19 11:23:13
...
Czyli de facto glosowanie na obecnego prezydenta to glosowanie "na dobra zmiane"... ale towarzysza wspierajacego ma godnego jak to w tej partii bywa co innego mowia a z kim innym wspolpracuja ...to jest ka dramat
2018-10-19 09:52:17
Bolek
Resortowi komentujący jeszcze śpią? Czekamy na ripostę ;)
2018-10-19 09:18:39
IPN
Chodzi o tego pana co przyznał się, że współpracował ale nie donosił? TW Ben vel TW Rewo?
2018-10-19 09:00:19
;
TW Ben, godzący się na współpracę z bezpieką, to wspaniała rekomendacja.
2018-10-19 08:58:03
Świnoujścianka
No! I ja już wiem, na kogo zagłosuję !!!! Sam Bogusław Wołoszański i ten, Jego niesamowity głos. Pozdrawiam serdecznie Pana Bogusława Wołoszańskiego :)
2018-10-18 20:49:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Markowi Osajdzie

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
pap