poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kadra odpływa ze szkół

Kadra odpływa ze szkół

Kadra odpływa ze szkół
Data publikacji: 2018-11-06 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1884 359623

Rośnie liczba wolnych miejsc pracy w szkołach. Najwięcej wakatów jest na stanowiskach nauczycieli przedmiotów tzw. gimnazjalnych oraz języków obcych. Zdaniem dyrektorów szkół problem spowodowany reformą edukacji pogłębiły zmiany w systemie nauczycielskiego awansu.

– Pracuję w szkole po 30 godzin tygodniowo, co nie jest sytuacją komfortową. Co jednak ma zrobić dyrektorka, kiedy brakuje jej anglistów? – pyta nauczycielka języka angielskiego w jednym z zespołów szkół.

Najnowsze dane statystyczne dotyczące ofert pracy dla nauczycieli województwa zachodniopomorskiego na dzień 29 października opublikowało na swej stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Liczba wszystkich ofert pracy wyniosła 9231. Liczba ofert opublikowanych – 142, liczba ofert zarchiwizowanych – 9089. Najwięcej, bo 72 oferty opublikowane dotyczą pełnego etatu, czyli wymiaru 18 godzin tygodniowo i więcej.

– Boimy się odpływu doświadczonych nauczycieli do innych zawodów. Już widać ruch w tym kierunku – obserwuje prezes szczecińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Maria Świerczek.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 6 listopada 2018 r.

Elżbieta Kubera

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Przedsiębiorca
30 godzin, 50 godzin..... śmiechu warte!
2018-11-06 19:29:36
ala66
Jedna lekcja w szkole to godzina przygotowaniu w domu. Czy w magazynie masz pod opieką nieprzewidywalną grupę ludzi czy grzeczne paczki?
2018-11-06 19:21:13
Nauczyciel
30 godzin tygodniowo przy tablicy. Nauczyciele piszcie dokładnie, bo jak widać większość myśli że narzekamy na 30 godzin gdy etat wynosi 40 h.Zatem 30 godzin przy tablicy to około 20 h pracy dodatkowej. Czyli razem 50 godzin.
2018-11-06 15:44:07
MNICH
Przy stale rosnących oczekiwaniach i wymaganiach stawianych nauczycielom i przy obecnym wynagrodzeniu, to powiem szczerze dziwię się że aż tylu jeszcze pracuje w tym zawodzie! To może być początek znacznie poważniejszego procesu odchodzenia z zawodu dobrych i bardzo dobrych nauczycieli....a kto zostanie?
2018-11-06 13:36:42
leming
Nauczyciele bardzo powoli, ale jednak mądrzeją. Praca w magazynie zapewnia większą higienę psychiczną, a często wyższe zarobki.
2018-11-06 12:45:07
Aaa
A masz uczniów na magazynie za których odpowiadasz przez 45 minut? Skupiasz się tylko na sobie na magazynie...
2018-11-06 10:49:37
Jak to?
Broniarz straszył bezrobociem nauczycieli! Coś poszło nie tak.
2018-11-06 09:56:51
:)
Praca po 30 godzin tygodniowo to nie jest sytuacja komfortowa? Zapraszamy do pracy w magazynie na 12 godzin od 6 rano ;)
2018-11-06 09:28:07