Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Kacper z Dobrej – ekspert od kolei

Data publikacji: 2019-09-27 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-28 12:06
Kacper z Dobrej – ekspert od kolei
 

Kacper Gierliński, 17-latek z Dobrej (Szczecińskiej), na co dzień uczeń Szczecińskiego Zespołu Szkół nr 4, okazał się największym ekspertem w branży kolejowej. Pokonał ponad setkę rywali, a w finale 12 starszych od siebie konkurentów. Finał konkursu, zorganizowanego przez Fundację Grupy PKP, odbył się w piątek w Gdańsku, podczas 13. edycji Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO.

Kacper, uczeń Technikum Energetyczno-Transportowego przy Zespole Szkół nr 4 w Szczecinie, o konkursie dowiedział się dzień przed zakończeniem eliminacji. Wysłał zgłoszenie i podobnie jak ponad 170 innych uczestników z całego kraju opisał kolej jako swoją pasję, kolejową wizję przyszłości oraz polską kolej - „ludzie i ich dzieło”.

– O tym, że zakwalifikowałem się do finału, dowiedziałem się w poniedziałek. W czwartek wieczorem wsiadłem w pociąg, a w piątek przystąpiłem do finałowej rywalizacji – mówił „Kurierowi” Kacper Gierliński chwilę po tym, jak został ogólnopolskim laureatem konkursu. – Nadal w to nie wierzę, nie sądziłem, że dotrę tak daleko.

Finałowa rywalizacja przypominała teleturniej „Jeden z dziesięciu”. W pierwszej rundzie odpadali uczestnicy, którzy błędnie odpowiedzieli na dwa pytania. Następnie w krzyżowym ogniu pytań, które wymagały np. wiedzy na temat imienia nazwy Dworca Centralnego w Warszawie i Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej rywalizujący eliminowali się do czasu, gdy zostało ich trzech.

Kacper, członek Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej, pokonując starszych od siebie licealistów i studentów wygrał rywalizację, w nagrodę otrzymując m.in. bon do jednego ze sklepów z elektroniką i przydatne w życiu codziennym gadżety. ©℗

ToT

Fot. PKP

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pkpp
2019-09-28 09:38:48
Za taką wiedzę powinien dostać co najmniej roczny bilet na wszystkie pociągi PKP!
Dać mu voucher na darmowe przejazdy
2019-09-27 21:50:33
Do wykorzystania w ciągu roku od daty wudania

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ