piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Już w weekend Jarmark Wielkanocny

Już w weekend Jarmark Wielkanocny

Już w weekend Jarmark Wielkanocny
Data publikacji: 2017-04-05 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Wywietleń: 3375 233610

Już w ten weekend (8-9 kwietnia) w alei kwiatowej w Szczecinie odbędzie się Jarmark Wielkanocny z mnóstwem atrakcji. Stanie kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem i smakołykami, czas umilą zespoły ludowe, a na najmłodszych czekają świąteczne gry i konkursy. Będzie też wielki gar żuru do spróbowania. Jarmark rozpoczyna kolejny cykl imprez projektu „Kolorowa Aleja”.

W sobotę i w niedzielę w d. alei kwiatowej znów zrobi się głośno i radośnie. Tym razem za sprawą folkowego jarmarku, wprowadzającego szczecinian i turystów w świąteczną atmosferę. Na trzydziestu stoiskach będzie można kupić upominki i ozdoby, m.in.: ręcznie malowane pisanki, koszyki, wianki i stroiki wielkanocne, szyte zabawki, biżuterię, kosmetyki naturalne, miody, przyprawy, przetwory warzywne i owocowe, wina, wędliny, sery, sałatki, ryby, pierogi, mazurki. Na terenie jarmarku znajdzie się także mobilna kawiarenka i kilka stolików przy stoisku gastronomicznym.

Jarmark można odwiedzać w godz. 10-18. Sobota przepełniona będzie występami na scenie. Pomiędzy godzinami 11 a 15.30 zobaczymy i usłyszymy ludowych artystów z Polski, Niemiec, Belgii, Białorusi i Rosji. W niedzielę na odwiedzających czekać będą konkursu z nagrodami. Dzieci wezmą udział m.in. w warsztatach zdobienia styropianowych jajek, czytaniu świątecznych bajek, grze „Ukrywamy wielkanocny skarb z Zającem” i robieniu wielkich baniek mydlanych. O godz. 13 uczestnicy jarmarku zostaną poczęstowani wielkanocnym żurem.

Na imprezę zapraszają Urząd Miasta i Żegluga Szczecińska. Pełny program wydarzenia na stronie www.kolorowaaleja.pl

 - Wszystkich zainteresowanym zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym konkursie, który został ogłoszony na facebooku KolorowaAlejaSzczecin - mówi Tomasz Owsik- Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. - Do wygrania piękny, ludowy zestaw do herbaty.

(g)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

:)
O jak darmowa wyzerka sie to sie zleca chytre baby z radomia a na koniach jakies postacie beda ?czy tym razem zajace :) ale jaja ale jaja jak mawial edzio listonosz :)
2017-04-06 10:03:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie