czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Już w weekend Jarmark Wielkanocny

Już w weekend Jarmark Wielkanocny

Już w weekend Jarmark Wielkanocny
Data publikacji: 2017-04-05 14:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Wywietleń: 3521 233610

Już w ten weekend (8-9 kwietnia) w alei kwiatowej w Szczecinie odbędzie się Jarmark Wielkanocny z mnóstwem atrakcji. Stanie kilkadziesiąt stoisk z rękodziełem i smakołykami, czas umilą zespoły ludowe, a na najmłodszych czekają świąteczne gry i konkursy. Będzie też wielki gar żuru do spróbowania. Jarmark rozpoczyna kolejny cykl imprez projektu „Kolorowa Aleja”.

W sobotę i w niedzielę w d. alei kwiatowej znów zrobi się głośno i radośnie. Tym razem za sprawą folkowego jarmarku, wprowadzającego szczecinian i turystów w świąteczną atmosferę. Na trzydziestu stoiskach będzie można kupić upominki i ozdoby, m.in.: ręcznie malowane pisanki, koszyki, wianki i stroiki wielkanocne, szyte zabawki, biżuterię, kosmetyki naturalne, miody, przyprawy, przetwory warzywne i owocowe, wina, wędliny, sery, sałatki, ryby, pierogi, mazurki. Na terenie jarmarku znajdzie się także mobilna kawiarenka i kilka stolików przy stoisku gastronomicznym.

Jarmark można odwiedzać w godz. 10-18. Sobota przepełniona będzie występami na scenie. Pomiędzy godzinami 11 a 15.30 zobaczymy i usłyszymy ludowych artystów z Polski, Niemiec, Belgii, Białorusi i Rosji. W niedzielę na odwiedzających czekać będą konkursu z nagrodami. Dzieci wezmą udział m.in. w warsztatach zdobienia styropianowych jajek, czytaniu świątecznych bajek, grze „Ukrywamy wielkanocny skarb z Zającem” i robieniu wielkich baniek mydlanych. O godz. 13 uczestnicy jarmarku zostaną poczęstowani wielkanocnym żurem.

Na imprezę zapraszają Urząd Miasta i Żegluga Szczecińska. Pełny program wydarzenia na stronie www.kolorowaaleja.pl

 - Wszystkich zainteresowanym zachęcamy do wzięcia udziału w internetowym konkursie, który został ogłoszony na facebooku KolorowaAlejaSzczecin - mówi Tomasz Owsik- Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. - Do wygrania piękny, ludowy zestaw do herbaty.

(g)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

Komentarze

:)
O jak darmowa wyzerka sie to sie zleca chytre baby z radomia a na koniach jakies postacie beda ?czy tym razem zajace :) ale jaja ale jaja jak mawial edzio listonosz :)
2017-04-06 10:03:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie