czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Julek tylko dla najlepszych!

Julek tylko dla najlepszych!

Julek tylko dla najlepszych!
Data publikacji: 2019-04-20 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1159 385364

Teraz wreszcie czerpie radość z obcowania z ludźmi i szuka przyjemności w życiu. Ale gdy trafił do schroniska, był w fatalnym stanie: najwyraźniej uciekł spod ręki zwyrodniałego oprawcy. Mowa o Julku - przystojniaku ze schroniska, któremu bardzo jest potrzebna kochająca rodzina.

To przyjemność patrzeć, jak wielką przemianę już przeszedł. Teraz jest w świetnej kondycji i zdrowiu. Ale jeszcze dwa lata temu… miał na boku wielką jątrzącą się ranę, a ze strachu niemal się nie podnosił z ziemi.

- Na ciele po dawnych razach ślad się zatarł, bezpowrotnie. Na duszy… nie do końca. To dzięki poświęceniu i cierpliwej pracy ze strony opiekuna Andrzeja, Julek wreszcie zaczął nawiązywać kontakt ze światem. Niestety, często go przerasta śródmiejski zgiełk. Lęk w nim budzi zarówno natężony ruch uliczny, jak i nieznani ludzie - opowiadają skrzywdzonego Julka obecni, schroniskowi opiekunowie. - Za to doskonale się integruje z innymi psami. Rzec można, że są jego terapeutami: nadal miają ogromny pozytywny wpływ na Julka socjalizację. Teraz chcemy temu przystojniakowi pomóc w znalezieniu wspaniałych ludzi, którzy jego adopcję potraktują odpowiedzialnie. Chcemy zapewnić mu dom, w jakim miłość i szacunek do zwierzęcia jest czymś naturalnym. Gdzie Julek wreszcie będzie mógł w pełni cieszyć się życiem. Wiemy, że najlepiej odnalazłby się w domu z ogrodem, pośród innych psów, które dla niego stałyby się przewodnikami po codziennej normalności.

Julek jest rezydentem szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt od maja 2017 r. Na swój lepszy czas czeka w boksie nr 55. Kto zechciałby podjąć się opieki nad tym wyjątkowym, niespełna 3-letnim psiakiem (432/17), jest proszony o kontakt z placówką przy al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Schronisko jest czynne codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz tego czarnego przystojniaka - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. FotoArt Lukas Nazdraczew

Julek tylko dla najlepszych! Julek tylko dla najlepszych! Julek tylko dla najlepszych!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie