Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie

Data publikacji: 17 października 2019 r. 13:15
Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2024 r. 17:39
Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie
 

Wysoki poziom nauczania, przyjazna atmosfera i stała kadra - oto, co cechuje szkołę tak chętnie wybieraną przez kolejne roczniki szczecinian. Znajdująca się na szczecińskim Pogodnie Szkoła Podstawowa nr 53 to placówka wielopokoleniowa. Właśnie obchodzi swoje 60 urodziny.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęła w czwartek uroczysta msza św. a następnie przedstawienia uczniów nawiązujące do szkolnych wydarzeń. W piątek odbędzie się oficjalna akademia z udziałem władz miejskich, wojewódzkich i oświatowych. Po południu zaś zaplanowano spotkania roczników absolwentów.

- Naszym największym sukcesem jest to, że uczniowie czują się tu dobrze, a rodzice chcą, żeby ich dzieci chodziły do tej szkoły. Znaczenie ma dla nich również poziom nauczania, o czym świadczą wysokie wyniki naszych uczniów na  egzaminach - mówi Małgorzata Wójcik, dyrektor SP 53 od 2002 r. -  Nasi absolwenci często przyprowadzają tu swoje dzieci, a nawet wnuki, co nas cieszy, gdyż ta pokoleniowość jest przejawem zaufania i przywiązania.

SP 53 została zbudowana w akcji "Tysiąc szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego". Pierwsi uczniowie zostali do niej przyjęci w 1959 r., mimo że budowa wciąż jeszcze trwała. Od tego czasu placówka bardzo się zmieniła: ma orlika, posiada ogród edukacyjny, a w każdej klasie są tablice multimedialne i rzutniki. Nauczyciele nie kryją jednak, że marzy im się nowa sala gimnastyczna, nowoczesna stołówka i basen.

 - Najważniejsza jest jednak zbieżność oczekiwań nauczycieli, uczniów i rodziców oraz budowanie jednego modelu współpracy dla dobra uczniów - przyznają nauczyciele nauczania integrowanego Beata Kujawa i Iwona Król-Ostrowska oraz wicedyrektor Jacek Gajewski. - W naszej pracy najważniejsza jest radość z pracy z dziećmi i możliwość kształtowania kolejnych pokoleń.

Placówka może się pochwalić wieloma znakomitymi absolwentami, wśród których są lekarze, naukowcy, prawnicy, artyści, biznesmeni, dziennikarze, politycy. SP53 przez lata mieściła się wyłącznie w budynku przy ul. Budzysza Wosia. Obecnie, po reformie edukacji, przyłączono do niej drugi budynek - po zlikwidowanym Gimnazjum nr 10 przy ul. Siemiradzkiego, w którym uczą się klasy siódme i ósme. Od 1961 r. patronem szkoły jest najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Sylwester SULIGA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Słowik
2024-04-25 17:26:57
Książki już za moich czasów lądowały w koszu a my byliśmy zmuszani do ich transportowania z biblioteki do kubłów
Słowik
2024-04-25 17:25:44
Co za bzdury.. jestem z rocznika 1997-2004 i już wtedy ta szkoła była do bani !
Mama
2019-10-23 21:26:58
Tak to jest szkoła podstawowa i tak organizuje rejonizacja, ale nasza klasa W PONAD POŁOWIE jest spoza rejonu. Wszyscy świadomie wybraliśmy właśnie SP53, wspaniała kadra!
Sarin
2019-10-18 01:02:36
Szkoła chętnie wybierana przez kolejne roczniki???Halooo!!!To jest szkoła podstawowa i obowiązuje rejonizacja. Proszę nie gadać głupot.
Jubileusz
2019-10-17 22:54:16
Niech pani dyrektor pochwali się szatnią przy boisku ,,orlik ''. Od dwóch lat przecieka dach , sufit ledwo się trzyma,na posadce stoją wiadra.Wchodząc do środka czuć smród i wilgoć. Niech tam zaproszą rodziców , gości i nadzór budowlany a żeby zobaczyli w jakich warunkach ich pupile się przebierają. Tylko patrzeć jak dojdzie do tragedii gdy sufit się zawali. Oby nie było za późno .
60 urodziny
2019-10-17 22:34:24
Świętują ,a niech ktoś zobaczy jak wygląda szatnia na boisku przy szkole typu ,,orlik ''od dwóch lat przecieka dach. Sufit w szatni zaraz się oberwie , smród ,wilgoć i wiadra to widać i czuć jak się wchodzi do środka . Może by pani dyrektor się tym pochwaliła i zaprosiła tam rodziców i gości niech zobaczą w jakich warunkach ich pupile muszą się przebierać .Tak więc tylko czekać aż sufit się oberwie i dojdzie do tragedii, wtedy może pani dyrektor się weźmie za naprawę . POWODZENIA
Szczecinianka
2019-10-17 16:41:42
Patronem szkoły Fryderyk Chopin, a szkoła nie posiada pianina... Książki wyrzucane do śmietnika... Do ideału daleko! Szkoła świetna, kilkoro nauczycieli z pasją robi wiele! I DLA NICH SZACUN!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA