poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie

Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie

Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie
Data publikacji: 2019-10-17 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23 21:33
Wywietleń: 2981 422759

Wysoki poziom nauczania, przyjazna atmosfera i stała kadra - oto, co cechuje szkołę tak chętnie wybieraną przez kolejne roczniki szczecinian. Znajdująca się na szczecińskim Pogodnie Szkoła Podstawowa nr 53 to placówka wielopokoleniowa. Właśnie obchodzi swoje 60 urodziny.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęła w czwartek uroczysta msza św. a następnie przedstawienia uczniów nawiązujące do szkolnych wydarzeń. W piątek odbędzie się oficjalna akademia z udziałem władz miejskich, wojewódzkich i oświatowych. Po południu zaś zaplanowano spotkania roczników absolwentów.

- Naszym największym sukcesem jest to, że uczniowie czują się tu dobrze, a rodzice chcą, żeby ich dzieci chodziły do tej szkoły. Znaczenie ma dla nich również poziom nauczania, o czym świadczą wysokie wyniki naszych uczniów na  egzaminach - mówi Małgorzata Wójcik, dyrektor SP 53 od 2002 r. -  Nasi absolwenci często przyprowadzają tu swoje dzieci, a nawet wnuki, co nas cieszy, gdyż ta pokoleniowość jest przejawem zaufania i przywiązania.

SP 53 została zbudowana w akcji "Tysiąc szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego". Pierwsi uczniowie zostali do niej przyjęci w 1959 r., mimo że budowa wciąż jeszcze trwała. Od tego czasu placówka bardzo się zmieniła: ma orlika, posiada ogród edukacyjny, a w każdej klasie są tablice multimedialne i rzutniki. Nauczyciele nie kryją jednak, że marzy im się nowa sala gimnastyczna, nowoczesna stołówka i basen.

 - Najważniejsza jest jednak zbieżność oczekiwań nauczycieli, uczniów i rodziców oraz budowanie jednego modelu współpracy dla dobra uczniów - przyznają nauczyciele nauczania integrowanego Beata Kujawa i Iwona Król-Ostrowska oraz wicedyrektor Jacek Gajewski. - W naszej pracy najważniejsza jest radość z pracy z dziećmi i możliwość kształtowania kolejnych pokoleń.

Placówka może się pochwalić wieloma znakomitymi absolwentami, wśród których są lekarze, naukowcy, prawnicy, artyści, biznesmeni, dziennikarze, politycy. SP53 przez lata mieściła się wyłącznie w budynku przy ul. Budzysza Wosia. Obecnie, po reformie edukacji, przyłączono do niej drugi budynek - po zlikwidowanym Gimnazjum nr 10 przy ul. Siemiradzkiego, w którym uczą się klasy siódme i ósme. Od 1961 r. patronem szkoły jest najwybitniejszy polski kompozytor Fryderyk Chopin.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Sylwester SULIGA

Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie Jubileusz SP 53. Wyjątkowe miejsce na Pogodnie

Komentarze

Mama
Tak to jest szkoła podstawowa i tak organizuje rejonizacja, ale nasza klasa W PONAD POŁOWIE jest spoza rejonu. Wszyscy świadomie wybraliśmy właśnie SP53, wspaniała kadra!
2019-10-23 21:26:58
Sarin
Szkoła chętnie wybierana przez kolejne roczniki???Halooo!!!To jest szkoła podstawowa i obowiązuje rejonizacja. Proszę nie gadać głupot.
2019-10-18 01:02:36
Jubileusz
Niech pani dyrektor pochwali się szatnią przy boisku ,,orlik ''. Od dwóch lat przecieka dach , sufit ledwo się trzyma,na posadce stoją wiadra.Wchodząc do środka czuć smród i wilgoć. Niech tam zaproszą rodziców , gości i nadzór budowlany a żeby zobaczyli w jakich warunkach ich pupile się przebierają. Tylko patrzeć jak dojdzie do tragedii gdy sufit się zawali. Oby nie było za późno .
2019-10-17 22:54:16
60 urodziny
Świętują ,a niech ktoś zobaczy jak wygląda szatnia na boisku przy szkole typu ,,orlik ''od dwóch lat przecieka dach. Sufit w szatni zaraz się oberwie , smród ,wilgoć i wiadra to widać i czuć jak się wchodzi do środka . Może by pani dyrektor się tym pochwaliła i zaprosiła tam rodziców i gości niech zobaczą w jakich warunkach ich pupile muszą się przebierać .Tak więc tylko czekać aż sufit się oberwie i dojdzie do tragedii, wtedy może pani dyrektor się weźmie za naprawę . POWODZENIA
2019-10-17 22:34:24
Szczecinianka
Patronem szkoły Fryderyk Chopin, a szkoła nie posiada pianina... Książki wyrzucane do śmietnika... Do ideału daleko! Szkoła świetna, kilkoro nauczycieli z pasją robi wiele! I DLA NICH SZACUN!
2019-10-17 16:41:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie