poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jest czy jej nie ma?

Jest czy jej nie ma?

Jest czy jej nie ma?
Data publikacji: 2015-12-29 11:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1670 75153

Czy gmina Szczecin tworzy jakąś nową strukturę, która ma się nazywać Grupą Samorządową i skupiać wszystkie jednostki organizacyjne? Taka nazwa pojawiła się w jednym z dokumentów, który otrzymali szefowie miejskich firm. Według miasta, to nic nowego.

Kilka dni temu na spotkaniu szefów wszystkich miejskich jednostek organizacyjnych otrzymali oni dokument pt. "Zasady współpracy w ramach grupy samorządowej Gminy Miasta Szczecin". Wynika z niego, że do grupy samorządowej należą podmioty organizacyjnie i kapitałowo związane z Gminą Miastem Szczecin (GMS) - magistrat, jednostki budżetowe, instytucje samorządowe oraz jednoosobowe spółki GMS. „Podmioty Grupy wymieniają się na bieżąco informacjami, współpracują ze sobą, wspierają się wzajemnie w osiąganiu celów własnych i GMS" - głosi jeden z punktów dokumentu.

Według miasta nie ma żadnej Grupy Samorządowej.

- Nic takiego jak jakaś Grupa Samorządowa nie powstaje. W dokumencie użyto takiego określenia. Ale bez żadnego formalnego znaczenia. Również informacje zawarte w instrukcji nie są czymś nowym. Takie przypomnienie zasad współpracy między jednostkami miasta przesyłamy ich szefom co roku - stwierdza Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina. ©℗

(dar)

Fot. R.PAKIESER

Komentarze

Nadzieja
Typowe działanie dla naszej gminy budowanie struktur tzw niewypałów za publiczne pieniądze .Prawa autorskie wysoko opłacone wzrost zatrudnienia w magistracie ,redukcje etatów w jednostkach podległych ,stosy tworzonych papierów ale grupa samorządowa jest- jest i kropka
2015-12-31 10:35:59

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie