Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Jest akt oskarżenia ws. ataku na szczecińskiej parafii (akt. 1)

Data publikacji: 24 września 2019 r. 10:15
Ostatnia aktualizacja: 26 września 2019 r. 08:28
Jest akt oskarżenia ws. ataku na szczecińskiej parafii
 

Jest już gotowy akt oskarżenia dotyczący napaści na zakrystię kościoła parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. W jej trakcie zostały pobite trzy osoby, m.in. ksiądz proboszcz. Napaść odbiła się głośnym echem w całej Polsce.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście. Z jej ustaleń wynika, że w niedzielę 28 lipca tego roku w godzinach popołudniowych do zakrystii kościoła parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela przy ulicy Bogurodzicy w Szczecinie weszło dwóch mężczyzn. Trzeci pozostał przed wejściem stojąc na czatach.

- W budynku znajdowała się kobieta, która zapytała, w jakim celu mężczyźni przyszli. Jeden ze sprawców usiłował wprowadzić ją w błąd wskazując, iż przyszli po szaty liturgiczne i mają zgodę proboszcza na ich zabranie. Kiedy jeden ze sprawców próbował chwycić za wiszący na wieszaku ornat, kobieta próbując temu zapobiec, została odepchnięta. W tym czasie drugi sprawca zabrał różaniec znajdujący się w szufladzie - informuje prokuratura.

Po chwili do zakrystii wszedł ksiądz proboszcz – żądając, aby sprawcy opuścili pomieszczenia. Razem ze swoim współpracownikiem został zaatakowany przez napastników. Użyli oni różańca z metalowym krzyżem o długości 8 cm, który zabrali z zakrystii.

- Sprawcy bijąc nim pokrzywdzonych po twarzach, spowodowali u nich obrażenia na okres nie dłuższy niż siedem dni. Z tych względów sprawcy napaści zostali oskarżeni o kradzież rozbójniczą, ale również usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa - próby zabrania z terenu kościoła szat liturgicznych a także naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonych. Dwaj sprawcy usłyszeli dodatkowo zarzut naruszenia miru domowego - stwierdza prokuratura.
Napastnicy zostali zatrzymani przez policję. Zdaniem prokuratury działali z powodu przynależności wyznaniowej pobitych do Kościoła katolickiego. Sprawcy (w wieku 53, 28 i 27 lat) zostali tymczasowo aresztowani. Byli wcześniej karani sądownie. Dodatkowo jeden z nich dopuścił się kradzieży rozbójniczej będąc w warunkach recydywy. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(dar)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k1
2019-09-26 04:50:42
Mnie ksiądz uczył że trzeba się zniszczyć za Jezusa - czy ten proboszcz tak czyni?????
Teolog bez oficjalnego stopnia magistra
2019-09-25 06:47:50
Czy Jezus podał Sanhedryn lub Piłata do prokuratury? Po to by swoich katów skazać na ukrzyżowanie????????? Czy tutejszy ksiądz pamięta zapisy Ewangelii? Czy naśladowca Chrystusa jakim powinien być ksiądz....
@xsres
2019-09-24 17:57:40
Zgłosiłeś ?
Xyres
2019-09-24 15:07:23
Ciekawe czy prokuratura równie szybko przygotuje akty oskarżenia przeciwko księżom-pedofilom
Olek
2019-09-24 14:31:58
Postkomunistyczni sędziowie nie znajdą w tym żadnej winy, wszak działali zgodnie z uznawaną przez nich ideologią LGBT.
teraz sobie PO_oglądają
2019-09-24 13:57:00
tylko i wyłącznie TVP w pierdlu. Jak wyjdą i PO_łuki będą już "przy korycie" to mogą liczyć na medale i flachę "soku z buraka".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA