Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Jesiennych porządków czas

Data publikacji: 14 września 2017 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:49
Jesiennych porządków czas
 

Najbardziej znane i lubiane trasy turystyczne oraz spacerowe trakty szczecińskiego lewobrzeża: od Arkonki, przez Głębokie, po Dolinę Siedmiu Młynów z Puszczą Wkrzańską - w te rejony zaprasza Inspektorat Akademicki Straży Ochrony Przyrody. Już w ten weekend. Do udziału w akcji „Jesiennych porządków".

Panuje moda na „Sprzątanie Świata". W tej akcji biorą udział miliony obywateli z ponad 200 krajów. I to rokrocznie. Jednak myśląc globalnie, możemy też działać lokalnie - przekonuje Aleksander Nieczajew, audytor środowiska.

- W Szczecinie także mamy okazję wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś dobrego dla naszego środowiska. Pomóc terenom zielonym, jakie zwykle odwiedzamy na spacerach, podczas wycieczek rowerowych, trekkingów - mówi p. Aleksander animator szczecińskich „Jesiennych porządków". - Zapraszam wszystkich miłośników przyrody do udziału w praktycznej lekcji ekologii. W najbliższy piątek i sobotę zamierzamy oczyścić ze śmieci część lewobrzeżnych terenów naszego miasta. Razem. Dla dobra wspólnego.

Plan akcji jest tradycyjny. Ochotnicy najpierw będą oczyszczali ze śmieci park i Lasek Arkoński, a następnie się przeniosą w rejon Głębokiego - do Doliny Siedmiu Młynów i Puszczy Wkrzańskiej.

Zainteresowani udziałem w „Jesiennych porządkach" spotkają się w piątek (15 września), w godz. 9-11, przy wejściu na kąpielisko Arkonka.

- Tutaj też będzie się znajdował punkt kierowania naszymi piątkowymi działaniami - dodaje A.Nieczajew, z ramienia Inspektoratu Akademickiego Straży Ochrony Przyrody koordynując akcję. - Grupy sprzątających będą kolejno wychodziły w teren, według rejonów wyznaczonych na mapkach.

Natomiast w sobotę (16 września) akcja jesiennych porządków przeniesie się w rejon Głębokiego. Między godz. 9 a 11 przy pętli tramwajów nr 1 i 9 inspektorat SOP będzie przyjmował grupy i indywidualnych uczestników akcji.

- W „Jesienne porządki" włączają się coraz młodsze roczniki. I to budzi nadzieję, że rośnie nam nowe pokolenie z wrażliwością, troską i odpowiedzialnie odnoszące się do ochrony środowiska. Które nie będzie już wwozić śmieci do lasu, tylko cieszyć się jego pięknem - komentuje p. Aleksander. - Wielka w tym zasługa nauczycieli. Stąd właśnie dla nich przygotowaliśmy materiały edukacyjne, jakie będziemy przekazywać w trakcie praktycznej lekcji ekologii jaką bez wątpienia są nasze szczecińskie „Jesienne porządki".

Akcja łączy przyjemne z pożytecznym. To forma aktywnego wypoczynku w „pięknych okolicznościach przyrody", a przy okazji szlachetne działanie dla dobra wspólnego. To też szansa na niezłą zabawę - choćby przy ognisku, gdzie uczestnicy będą mieli okazję także zdobyć nagrody w konkursach o tematyce ekologicznej.

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2017-09-15 12:04:55
Pan Nieczajew jest pozytywnie zakręcony i przeciwnie do wielu ekologian robi coś sensownego. Jednak czegoś takiego jak Straż Ochrony Przyrody nie ma od wielu lat (kiedyś była unormowana w ustawie o ochronie przyrody, ale zniknęła stamtąd jak się namnożyło ekologian)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA