Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Jesienny pchli targ z quizem

Data publikacji: 2019-10-25 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 22:44
Jesienny pchli targ z quizem
 

Ostatni weekend października na szczecińskim placu Orła Białego upłynie pod znakiem jesiennego pchlego targu. Temu w sobotę towarzyszyć będzie antysmogowy quiz rowerowy.

- Proces prototypowania na placu Orła Białego został przedłużony do końca października i tym samym jest możliwość zorganizowania kolejnego pchlego targu w tym miejscu - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta UM Szczecin.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców okolic Starego Miasta i nie tylko do udziału w tym wydarzeniu. Jeśli ktoś ma w swoich szafach, pawlaczach, piwnicach i innych zakamarkach niepotrzebne, nieużywane rzeczy, to nadarza się jeszcze jedna okazja, aby znalazły one nowego właściciela. Tak jak poprzednio organizatorzy nie narzucają, co można wystawić. Mogą to być  wszelkie rzeczy, które są w dobrym stanie, ale nam już niepotrzebne. Od płyt, kaset, przez książki, zabawki po ubrania, porcelanę, wszelakie akcesoria i bibeloty dotąd przechowywane w domowych szkatułkach, na półkach czy w pawlaczach.

- Na straży dobrej atmosfery podczas targu będą stali niezmiennie Magda, Karolina i Bartek, którzy chętnie pomogą i odpowiedzą na wszystkie nurtujące was pytania. Bliska jest nam idea "less waste" dlatego zachęcamy do szerzenia wraz z nami dobrego zwyczaju "nie wyrzucaj, wykorzystaj" – dodają organizatorzy.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po zapoznaniu się i zaakceptowaniu regulaminu. Pchli Targ organizowany jest 26 października w godz. 10-14 na placu parkingowym. Udział bezpłatny, za „wystawienie stoiska” nie są pobierane opłaty.

Tego samego dnia w tych samych godzinach co targowanie urządzony zostanie antysmogowy quiz rowerowy.

- Chcemy pomóc mieszkańcom w naturalny sposób łagodzić skutki wdychania zanieczyszczonego powietrza – zapraszają członkowie Rowerowego Szczecina, organizator spotkania. - Przygotowaliśmy dla 100 dorodnych roślin antysmogowych. Są to sadzonki różnych gatunków domowych roślin doniczkowych, które znane są z właściwości antysmogowych, przeciwdziałających „wysuszaniu" powietrza w mieszkaniach, zdolności pochłaniania szkodliwych substancji i filtrowania powietrza.

Aby zdobyć taką roślinę, wystarczy przyjść na plac, odnaleźć stoisko Rowerowego Szczecina, a przy nim wypełnić krótką ankietę tematycznie związaną z pl. Orła Białego oraz wziąć udział w quizie wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się (nie tylko) rowerem po mieście, odpowiadając prawidłowo na 2 z 5 zadanych w nim pytań.

Tekst i fot. (MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ