Czwartek 06 maja 2021r. 

Jedyny taki Ori

Data publikacji: 2021-02-07 16:05
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-07 16:05
Jedyny taki Ori
 

Przez dwa lata był traktowany niczym zabawka. W końcu "stał się wyzwaniem, które przerosło dotychczasowego opiekuna". Oddał go więc do schroniska. Dlatego teraz Ori drży za kratami boksu nr 29, nie tylko z zimna.

Ori jest młody, mały i rozczulająco słodki. Lgnie do ludzi. Poza tym jest wulkanem energii, który spokojnie nie poleży na kanapie.

- Kluczem do sukcesu w opiece nad Orim jest zapewnienie mu zajęcia i rozrywki. Długie spacery, bieganie, aportowanie, a potem... Pies będzie zmęczony, ale szczęśliwy - o Orim opowiadają jego obecni, schroniskowi opiekunowie. - Przez brak doświadczenia oraz konsekwencji opieka nad Orim przerosła dotychczasowego właściciela. Dlatego pies stał się swoistym wyzwaniem. Nowa rodzina cierpliwie i konsekwentnie będzie musiała mu jasno wyznaczyć zasady życia domowego. Gdy tego nie zrobią, to Ori znów przejmie kontrolę.

Ori ma pogodną przyjazną ludziom naturę. Najchętniej spędza czas właśnie w ich towarzystwie. Licząc na przysmaki, dobrą zabawę i mnóstwo czułości. Będzie wspaniałym kompanem aktywnie spędzającej czas rodziny.

Kto chciałby przygarnąć szalonego Oriego (559/20) - albo jakąkolwiek inną złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl). Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Mały słodki Ori (559/20) trafił do schroniska tuż przed Nowym Rokiem. Zrzeczony przez właściciela, który po dwóch latach - jak twierdził - do swego psa stracił cierpliwość.

Komentarze

Quistorp
2021-02-08 14:46:47
Wprawdzie to przesympatyczny kundel, ale widać w nim dużo z owczarka berneńskiego. Każdy opiekun może być z niego dumny i dowartościować się.
Wanda
2021-02-07 18:50:21
Posiadanie psa, który ma dużo energi i wymaga regularnych spacerów to super sposób na zrzucenie wagi i poprawę sylwetki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ