Jeden z liderów protestu przewoźników z zarzutem znieważenia policjanta
Jeden z liderów protestu przewoźników z zarzutem znieważenia policjanta
Data publikacji: 17 marca 2025 r. 13:54
Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2025 r. 16:42
W piątek przewoźnicy utrudniali ruch w centrum Szczecina. Fot. Dariusz Gorajski
Piotr Krzyżankiewicz, jeden z liderów piątkowego protestu przewoźników w Szczecinie, usłyszał zarzut znieważenia policjanta. Przedsiębiorca uważa, że jest niewinny. Policja informuje: czynności są w toku.
- Nikogo nie znieważyłem - przekonuje w rozmowie z "Kurierem" Piotr Krzyżankiewicz. - Wymieniłem dwa zdania z policjantem kierującym ruchem. On zapytał: "Czy nie można było wcześniej?", gdy ruszyłem pojazdem później, niż oczekiwał, a ja odpowiedziałem, że można było. To wszystko. Na komisariacie złożyliśmy z prawnikiem wniosek o zabezpieczenie nagrania z kamery naosobnej policjanta i monitoringu. Prawnik usłyszał, że kamera była zepsuta, a monitoring w tym miejscu nie działał.
Poprosiliśmy policję o stanowisko. Komunikat przesłał nam asp. Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Przeczytamy w nim: "Osoba zatrzymana w piątkowe popołudnie usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Po zakończonych czynnościach w komisariacie mężczyzna został zwolniony. Prawdą jest, że interwencja, z uwagi na awarię kamery nasobnej policjanta nie została zarejestrowana, natomiast monitoring miejski jest zabezpieczony procesowo. W tej sprawie czynności są w toku".
W demokratycznym kraju policja zabezpiecza protestujących w dyktaturze stawia zarzuty.
Do Moim zdaniem
2025-03-17 16:16:27
Lemingu obudź się, rządy już się zmieniły, a ty ciągle piszesz jak było wcześniej.
@Hehehehe
2025-03-17 16:14:26
Po tych co głosili hasło "wystarczy nie kraść", a nakradli najwięcej w historii to najlepsze rozwiązanie...
A sprzątanie trochę potrwa...
@Moim zdaniem
2025-03-17 16:10:58
Od tej władzy nic nie grozi, jak nie będziesz pluł na służby porządkowe jaką jest Policja...
Jasne Tłumoku???
Hehehehe...
2025-03-17 15:53:13
Nie zapominajcie się uśmiechać! Tachografy kazali wymienić??? Ojojoj... wybraliście sobie władzę? To ją macie. Proste.
@te drajwer
2025-03-17 15:47:17
Nie dość, że nie umiesz czytać, to zapewne tak samo jeździsz. jest wyraźnie napisane, że skręcał z prawego w lewo, a mógł ZAK JAK INNI JECHAĆ LEWY I SKRęCIć W LEWO. N kamerce zainstalowanej na Pazimie było to znakomite widać. Wniosek jeden: wieśniak za kółkiem!!!
Kamera była sprawna
2025-03-17 15:36:27
Ale często milicjant sam wybiera, kiedy ją włączy. Pokazał to ostatnio Audyt Obywatelski na YT. Podczas nieprzepisowego zachowania kamera jest wyłączona, potem ją włącza i "o co panu kaman" - przecież wszystko przepisowo, nie?
Te drajwer
2025-03-17 15:19:27
Ale wiesz, że jesteś debilem bo dużym bezpośrednio z prawego w prawo nie skręcisz bo zetniesz chodnik, dla tego musieli skręcać z lewego?
Moim zdaniem
2025-03-17 15:08:59
jakby ten nierząd dbał o polskie interesy, a nie niemieckie, to niczego nie trzeba by było blokować.Polski już nie będzie, bo Policja wobec obywateli zachowuje się już agresywnie. Za PIS-u stali jak baranki ,a na nich pluto i krzyczano w twarz.Tamta władza nie chciała, aby Policja biła durniów! Ta władza wręcz zachęca do trzepania skóry protestującym słusznie niezadowolonym z leniwego rządu Polaków.Komuna wróciła wraz z UB-kami.Tak zdecydowały lemingi i sługusy TW.Dużo ich jest!
dede
2025-03-17 14:56:28
Brak nagrania z kamery z miejsca powinno dyskwalifikować wersje tych milicjantow. Szkoda pieniedzy podatnikow na takie bzdety.
mandat, mandat i
2025-03-17 14:54:30
Mandat. Niech sobie swoje wsie blokują a nie miasto i jego spokojnych mieszkańców.
Lewy pas bez TIR
2025-03-17 14:53:02
Wbić papiaka w glebę i do paki dla przykładu!!
Co oni tu chcieli "ugrać"? Wadza jest w Warszawie, a tu chcieli utruć życie mieszkańcom.WON!!!
drajwer
2025-03-17 14:23:22
Strajkujący tamowali ruch, bo jechali za wolno: mandat! Jechali dwoma pasami ruchu, by nikt ich nie wyprzedził. Mandat. Na kamerze zainstalowanej na placu Rodła było doskonałe widać jak idiota w ciężarówce skręcał z prawego pasa w lewo w stronę pl. Żołnierza. Zajechał drogę samochodowi osobowemu, który musiał gwałtownie hamować. Inni strajkujący skręcali z lewego, więc ten celowo złamał przepisy. Walić wozakom mandaty i się nie przejmować.
Bezczelność
2025-03-17 14:15:12
milicjantów przybiera na sile. Po to społeczeństwo wyposażyło ich w kamery, że mają z nimi chodzić i te mają być sprawne. Chcemy mieć pewność co działo się w sytuacji zapalnej, do której zresztą sami doprowadzili zatrzymując z powodów politycznych prawidłowo jadący pojazd, a tak mamy słowo walczącego o swój warsztat pracy obywatela przeciw milicyjnemu świadectwu. Ja wierzę obywatelowi.
Zgadzam się na przechowywanie moich danych osobowych na urządzeniu, z którego korzystam w formie tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych (w tym na profilowanie i w celach analitycznych) przez Kurier Szczeciński sp. z o.o. Więcej w naszej Polityce Prywatności.