środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej

Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej

Jechał całą szerokością Szosy Stargardzkiej
Data publikacji: 2015-09-10 09:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:19
Wywietleń: 1219 19546

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas pomiarów prędkości na ul. Szosa Stargardzka w Szczecinie zatrzymali do kontroli kierującego lexusem. Mężczyzna poruszał się samochodem jadąc całą szerokością ulicy. Jak się później okazało kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy a wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

We wtorkowe popołudnie ok. godz. 15.40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie dokonując pomiaru prędkości na ul. Szosa Stargardzka zauważyli pojazd marki Lexus, który poruszał się jadąc od lewej do prawej krawędzi jezdni. W związku z tą sytuacją kierujący samochodem został zatrzymany do kontroli.

- Mężczyzna po wyjściu z pojazdu nie mógł ustać na nogach. Okazał prawo jazdy, nie posiadał dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Podczas interwencji policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na trzeźwość, które wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie - informuje sierż. sztab. Dorota Ziułkiewicz.

Mężczyzna oświadczył, że pił alkohol w dniu poprzednim. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy kat. A,B za pokwitowaniem, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Funkcjonariusze przewieźli kierującego do Komisariatu Policji w Dąbie, gdzie ponownie został przebadany urządzeniem do sprawdzania zawartości alkoholu a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu kierujący usłyszy zarzut i sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. arch.

Komentarze

Niezły
Nie szata zdobi człowieka ....
2015-09-10 16:53:02
Przystojny
Ma na duże drogie auto to ma na wódke. Powinni zabrać auto i np. z roczek prac nieodpłatnych na rzecz miasta w kamizelce z napisem "pijak za kółkiem"
2015-09-10 09:59:26
Pijak
O 15:40 miał 2 promile, tłumacząc się dniem poprzednim, czyli dzień wcześniej musiał wypić kilka litrów wódki. Aż nie przystoi, taka dostojna marka samochodu, a takie prostactwo za kierownicą.
2015-09-10 08:50:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy