Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Jazda za 27 punktów

Data publikacji: 14 czerwca 2016 r. 12:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Jazda za 27 punktów
 

Aż 27 punktów karnych w 5 minut zdobył kierowca, zatrzymany do kontroli przez świnoujskich policjantów. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych. Za serię wykroczeń mężczyzna odpowie przed sądem, który może ukarać go grzywną nawet do 5 tys. zł, grozi mu też cofnięcie uprawnień do kierowania.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podczas patrolowania ulic miasta przy ulicy Grunwaldzkiej zwrócili uwagę na forda, którego kierowca nie zastosował się do znaku poziomego "podwójna linia ciągła" oraz znaku "nakaz jazdy z prawej strony znaku", wykonując następnie manewr wyprzedzania, naruszając przy tym zakaz wyprzedzania na przejściach dla pieszych oraz zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniach, a następnie nie sygnalizując kierunkowskazem skręcił w ulicę Rybaki.

Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Świnoujścia, którego poinformowali, że w niespełna 5 minut popełnił kilka rażących wykroczeń. Dalsza kontrola drogowa wykazała, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie posiadał ważnych badań technicznych, w związku z czym został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Funkcjonariusze podsumowali liczbę złamanych przepisów ruchu drogowego przez 28-letniego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna za niespełna 5 minut jazdy wbrew przepisom ustawy prawo o ruchu drogowym otrzymał 27 punktów karnych.

Przyczyny swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze tłumaczyć będzie przed sądem, gdzie zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Za popełnione wykroczenia świnoujścianinowi grozi kara grzywny nawet do 5 tys. zł, grozi mu też cofnięcie uprawnień do kierowania i konieczność zdawania ponownego egzaminu.

Fot. (arch.) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marian
2016-06-15 05:48:59
Prawo jazdy powinno byc zabrane odrazu na miejscu!!!!!! Ten typ to potencjalny morderca za kierownica!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA