Czwartek 09 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Jaśniej na ulicach dzięki LED-owym latarniom

Data publikacji: 2017-12-05 11:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Jaśniej na ulicach dzięki LED-owym latarniom
 

Jaśniej zrobiło się na szczecińskich Gumieńcach. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zakończył kolejny etap montażu nowego oświetlenia.

– Ponad trzydzieści LED-owych latarni zainstalowano na kolejnych szczecińskich ulicach. Od kilku dni jaśniej, a co za tym idzie – bezpieczniej, jest m.in. na ul. Harnasiów i Zbójnickiej – informuje Szymon Wasilewski z ZDiTM.

Nowe latarnie instalowano w trzech etapach. Piętnaście lamp ustawiono w ciągu ulicy Harnasiów – na odcinku od ul. Zbójnickiej do Lajkonika, a kolejnych dziewiętnaście na ul. Zbójnickiej (odcinek od ul. Europejskiej do granic miasta – 12 lamp i od ul. Krakowskiej do Europejskiej – 7 lamp). Całość kosztowała 293 232 zł.

Od dłuższego już czasu na szczecińskich ulicach trwa montaż energooszczędnych lamp. Takie latarnie pojawiły się już m.in. przy ul. Brodzińskiego i Myślenickiej na Pogodnie. Podobnie będzie na Warszewie.

– Trwa realizacja zadania „Przebudowa ul. Rostockiej polegająca na budowie oświetlenia LED wraz z budową chodnika”, gdzie zainstalowanych zostanie ponad 20 lamp – dodaje Szymon Wasilewski. – Budowa oświetlenia LED odbywa się także przy ul. Azaliowej i Wiklinowej, gdzie łącznie pojawi się kolejnych 20 latarni.

W tym roku do użytku oddano już energooszczędne oświetlenie na ul. Rapackiego, Rugiańskiej, Ceglanej i Miedzianej. Łącznie w Szczecinie w ostatnich miesiącach zainstalowano ponad 100 LED-owych latarni. Koszt realizowanych obecnie i zrealizowanych już inwestycji to około 600 tys. zł.

ToT

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kos
2017-12-05 20:27:41
Kiedy ul.Owocowa i kładka dla pieszych nad ul.Wilczą?
PiSzcząca bida
2017-12-05 15:33:13
To istnieją jeszcze takie ulice jak Zbójnicka i Harnasiów? Co na to IPN? Toż to propagowanie bandyctwa i szarej strefy. Czy ci zbójnicy płacili VAT?
Znowu utylizacja publicznej kasy!
2017-12-05 12:31:59
19 latarni i 300 tys zł. Ponad 15 tys zł za rurę z żarówką. O! Przepraszam! Z diodą! To się nigdy nie zwróci!! Poza tym diodowe latarnie, które do tej pory widziałem zawsze świeciły wyłącznie pod siebie zostawiając nieoświetlone boki, a światło jakie emitowały zniekształcało odbiór barw. Polskie miasto kupuje chińskie technologie po to, żeby zużywać mniej polskiego prądu w nocy, tj. w tej części doby, w której elektrownie szukają zaangażowania dla posiadanych mocy, których nie da się ot tak wyłączyć jeśli chcemy mieć stale prąd w gniazdku. Budżetowe pieniądze zamiast trafić do polskich elektrowni są wyprowadzane do jakiegoś globalnego dystrybutora chińskich technologii de facto zubażając nasz kraj. Ludzie zacznijcie w końcu myśleć, bo nigdy z biedy nie wyjdziecie!
Lampiak
2017-12-05 12:28:06
Chcialbym sam podpisac takie zleconko na 12+7=19 za 293232 -zl.Kazdemu wolno marzyc.Widac ze po wyborach wygrana Partia powinna wymienic takze wszystkich ..... CHINCZYCY NA SPECJALNE ZYCZENIE SAMORZADOWCOW ROBIA ZAROWKI LED Z GWINTEM E40 do wymiany w tych lampac anal.ogicznie do zyrandoli w naszych domach.Ale ja tez bym tak podpisywal.idzie nowe jak stare .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA